Ondráškova abeceda

Ondráškova abeceda

Zdá se vašim prvňákům, že čtení je horor? To ještě nespadli do slabikáře, kde je může sežrat žralok nebo rozstřílet regiment písmen R, jako malý Ondrášek a knížce Lenky Koskové Třískové „Ondráškova abeceda“ z nakladatelství Mladá fronta.

titul_velky

Písmena, slabiky, slova – to jsou noční můry mnoha malých školáků i jejich rodičů. A nejinak na tom je Anička, která se v první třídě trápí s neposednými písmenky. Vysvobodit starší sestřičku od vysedávání nad slabikářek se rozhodne mladší bráška Ondrášek, ale to netuší, že jeho i Aničku slabikář spolkne!
Nebezpečí číhá téměř na každé stránce, žralok děti málem překousne v půlce, na konci strašidelného tunelu se ozývají zlověstné rány, musí projít labyrint plný léček, uklidnit rozzuřené vosy … Ale Ondrášek je chlapec kovaný několika léty ve školce a hned tak něčeho se nezalekne! A tak se spolu s ním můžete pročíst jednotlivými kapitolami, které se příběhem i jazykem věnují určitému písmenku. Před dětmi se otvírají komnaty fantazie a napětí. Jestli je děti všechny projdou a písmenka si ochočí, snad se jednou ze slabikáře dostanou.

strana_1   strana_2

Knížku Ondráškova abeceda můžete předčítat svým školákům, ale je vhodná i pro samotné malé čtenáře. Texty jsou jednoduché, sázené velkým písmem a doprovázené půvabnými ilustracemi Andrey Tachezy (stejně jako autorčina první knížka pro děti „Anička, žabičky a jejich přátelé“, Mladá fronta, 2012). Můžete ji využít i pro logopedická cvičení, neboť v řadě kapitol jsou krátké básničky věnované tomu kterému písmenku.
Jestli se napínavým čtením dostanete až na konec Ondráškovy abecedy, určitě si zasloužíte dobrý konec a radost z toho, že se ta písmenka nějak zvládnout dají.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *