Věk magie z pera Berna Perpliese

Věk magie z pera Berna Perpliese

bajna_pecetLondýn 1897. Jonathan Kentham žije životem obyčejného reportéra magazínu Strand, dokud jedné noci nenalezne v postranní uličce umírajícího starce. Ukáže se, že je to Albert Dunholm, první lordmág londýnského Řádu Stříbrného kruhu. Jeho smrt Jonathanovi zásadně změní celý dosavadní život.

Jonathan je nedobrovolně vtažen do světa magie, skrývajícího se za zdmi viktoriánského Londýna, ve kterém se pohybují bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi. Novinář se společně s Dunholmovým kočím Randolphem Brownem a s excentrickým světáckým kouzelníkem Jupiterem Holmesem pustí do pátrání po skutečné příčině Dunholmovy vraždy.

Ve stejné době se z Higlands na cestu do Londýna vydává společně se svým dědečkem Gilesem mladá čarodějka Kendra McKellenová. Giles se chce v Londýně setkat s dávným přítelem Dunholmem a poradit se s ním o podivných změnách, které se znenadání objevily ve světě magie – o změnách, které ho navýsost znepokojují.

Všichni společně zjistí, že došlo k hrůznému spiknutí nepředstavitelných rozměrů. V troskách bájné Atlantidy, ukrytých hluboko pod mořskou hladinou, skupina kouzelníků rozlomila prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Ovšem místo toho hrozí celému světu nepředstavitelný chaos…

cas_zkazyPo setkání Jonathana Kenthama s lordmágem Dunholmem se mu život změní. Jako jeho dědic je vtažen do konfliktu dvou frakcí Řádu Stříbrného kruhu. Kentham je společně s mladou čarodějkou Kendrou McKellenovou, světáckým kouzelníkem Jupiterem Holmesem a s Dunholmovými věrnými v žaláři, zatímco moc nad Řádem získá uzurpátor Wellington a jeho stoupenci.

Randolphu Brownovi, magispectorovi Sedgewickovi a Rusu Grigorimu se podaří utéct. V úkrytu v londýnských Docklands se starají nejen o vzpurnou zajatkyni a o Kendřina dědečka, který upadl do podivného magického spánku, ale zároveň musejí najít způsob, jak osvobodit své přátele a zastavit protivníky.

Mezitím v Římě zpozorněla svatá inkvizice, která zaznamenala narušení magie, a proto do Londýna vyšle kouzelnici-agentku, aby prošetřila záležitosti odehrávající se jak v Londýně, tak v Atlantickém oceánu.

Následující dny se pro všechny stanou závodem s časem, protože nepodaří-li se včas uzavřít prazdroj magie v troskách Atlantidy, bude lidstvo odsouzeno k záhubě.

do_propastiAby se k prazdroji magie vůbec dostali, vstoupí na palubu létající lodě navěky zahalené mlhou, jejíž záhadný kormidelník si říká Holanďan. Nikdo ovšem netuší, že na lodi se také nachází zrádce, jehož záměrem je Jonathana s Kendrou zabít.

Jak tento boj s časem nakonec dopadne? Podaří se jim dostat se do Atlantidy včas, zastavit Wellingtona a zapečetit zdroj magie?

To vše si můžete přečíst v knižní trilogii VĚK MAGIE.

Trilogie VĚK MAGIE zaujme všechny čtenáře, kteří mají rádi dobrodružnou a zároveň velmi zábavnou a napínavou četbu. Do těchto knih se začtou nejen teenageři, ale i dospělí čtenáři, obzvlášť milovníci vědeckofantastických knih Julese Verna.

VĚK MAGIE vydalo nakladatelství FRAGMENT, napsal ji Bernd Perplies a je vhodná pro všechny čtenáře od 13 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *