Klára Smolíková – Husův dům

Klára Smolíková – Husův dům

Pro malé milovníky historie vydalo nakladatelství Albatros knížku Husův dům, která připomíná i letošní 600. výročí smrti mistra Jana Husa. Ale nečekejte žádnou těžkou četbu, průvodcem vám bude totiž husa!

Německá Kostnice na břehu Bodamského jezera je idylické historické městečko, kterým dnes proudí davy turistů. S rodiči sem zavítá i Blanka. U bludného kamene najde husí pírko, díky kterému se setká s velice zvláštní husou. Pták umí mluvit, ví všechno o Janu Husovi, a dokonce nechá několikrát dívku nahlédnout do minulosti.

Husa se nechá přemluvit k výletu, a tak Blanku čeká spousta zajímavých objevů nejen v Kostnici, ale i v Praze a na Kozím hrádku. Blanka se dozví, co má Hus společného s husou, jak se žilo na středověkém hrádku nebo jak vyzrát na tři papeže…

titul_velky

Husův dům je ilustrovaná a mnoha vtipnými komiksy doplněná kniha. Navazuje na předchozí úspěšné publikace Husité, Řemesla a Jak se staví město.
Tentokrát vychází z nové expozice v Husově domě, který můžete navštívit v německé Kostnici, a naučné stezky kolem Kozího hrádku nedaleko Tábora.
Děti se v knize zábavnou a hravou formou seznámí s historickými postavami našich dějin, jako byl Václav IV., Zikmund Lucemburský, Jeroným Pražský, ale také Tomáš Garrigue Masaryk nebo Edvard Beneš a spousta další známých osobností. Najdou zde také zajímavé informace o Karlově univerzitě, dočtou se, co to byly odpustky, kdo byl na středověké univerzitě a co se na ní studovalo nebo co byl Dekret kutnohorský a spoustu dalších informací…

strana_1  strana_2

Knihu Husův dům napsala Klára Smolíková, ilustroval ji Honza Smolík a vydalo ji nakladatelství ALBATROS.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *