Sněžítko

Oficiálně bychom tomu mohli říkat dekorační předmět, ale protože si na oficiality moc nepotrpím, převzala jsem název od Mladší a tím je sněžítko. A nyní poslyšte, kterak jsme sněžítko vyrobily…

Co budete potřebovat
1. Nádobu – nádoba musí být uzavíratelná, ideálně na závit. Je bezpodmínečně nutné, aby víko těsnilo! Víko preferujte raději plastové. Ostatně je lepší volit v rámci bezpečnosti i nádobu z plastu, ale můžete samozřejmě použít i skleněnou. My jsme na naše sněžítko – dózičku koupily (v domácích potřebách pod krycím názvem kořenka), ale možná doma najdete nějakou vhodnou nádobu/skleničku (např. od krémů, gelů, hořčice, medu, kávy…).

2. Obyvatele sněžítka – vzhledem k tomu, že v závěru zalijete „obyvatele“ vodou, doporučuji, aby tito byli z plastu nebo gumy. My jsme s Mladší sáhly do zásob, které máme z přehršle spořádaných kinder vajíček. Nepochybuji o tom, že každý, kdo má děti, doma podobnou sbírku vlastní. Zvolily jsme zimně laděného Medvídka Pú s Tygrem.

sněžítko
Figurky z kinderek. Taky máte sbírku?

3. „Sníh“ – jako sníh jsme použily třpytky. Koupíte je v obchodech s výtvarnými potřebami nebo v některých hračkářstvích či drogériích.

4. Vodu

Postup
Postup je více než prostý a zaručuji, že výsledný efekt a radost dětí mnohonásobně předčí veškerou vynaloženou námahu. Figurky, které jste zvolili za obyvatele sněhového miniprostoru, je potřeba umístit na víčko. Můžete je tam jednoduše přilepit vteřinovým lepidlem. My jsme volily jinou metodu. Okopírovaly jsme přesný tvar a rozměr hrdla dózičky a vyřízly jej z pěnovky. V ní jsme vyrobily otvory, do nichž jsme Medvídka s Tygrem umístily. Tím jsme si nechaly prostor pro případnou výměnu aktérů.

Do nádobky nalijte takové množství vody, aby byla téměř plná. Figurky musí být zcela ponořeny. Do vody vsypte třpytky. Množství ponechám na vás. Pak už nádobku jen zavřete a důkladně zašroubujte, aby voda neunikala ven, když ji položíte víkem dolů.

sněžítko
Stačí už jen zašroubovat…

sněžítko
a vystavit…

A je hotovo. Stačí jen protřepat a pozorovat tu soukromou sněhovou vánici :O)

sněžítko
nebo dopřát novým obyvatelům sněhové koule pořádnou vánici…

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *