Vánoční obrázky na sklo

Vánoční obrázky na sklo

Vánoční výzdoba může mít mnoho podob, ale zkuste tentokrát místo kupovaných motivů zapojit svoje malé návrháře. Stačí vám k tomu barvy na sklo a trocha trpělivosti. Pohled do temného okna může být najednou úplně kouzelný.

Kupte si ve výtvarných potřebách nebo v papírnictví barvy na malování na sklo, nezapomeňte vybrat i konturovací, abyste mohli dobře vytvořit obrysy. Doma jistě najdete kancelářské desky z průsvitné fólie nebo staré obaly na CD, jako jsme použili my. Budete je potřebovat jako plochu pro svůj obrázek, kde zaschne.

Podle vlastních nápadů nebo s pomocí jakékoli předlohy, kterou vložíte pod průsvitnou fólii, nakreslete obrysy svého obrázku, nechte zaschnout podle návodu na konkrétních barvách a potom vybarvěte zbylé plochy. Dávejte pozor, aby byl obrázek celý vyplněný barvou a ty k sobě těsně přiléhaly. Tím zajistíte, že bude motiv po zaschnutí pevný a půjde dobře odlepit z podložky, aniž by se potrhal.

Po náležitém zaschnutí obrázky opatrně sloupněte z podkladové fólie a hladkou stranou přitiskněte na skleněné nebo jiné rovné plochy, které chcete ozdobit. Obrázky drží na zrcadle, dlaždičkách, ledničce i lakovaném nábytku. To bude atmosféra!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *