Bacilová v novým roce

Bacilová v novým roce

Je sobota šestýho ledna. Šestej den v novým roce. Právě jsme se vrátili z dětské pohotovosti. Paní trpaslíková totiž zahájila topnou sezónu. A co jste si v novém roce pořídili vy?

My, což je zřejmé, jsme si pořídili bacily. Pracovali jsme na tom ostatně celé vánoční prázdniny a všichni příbuzní, k nimž jsme se v tom období přiblížili, nám v tom vydatně pomáhali. Abychom bacilům udělali radost, celý prázdninový týden jsme cestovali. Hned den po Vánocích jsme vyrazili do Tcháňatova. Nejeli jsme s prázdnou. Krom dárků, co u nás pro babičku a dědu nechal Ježíšek, si Starší vezla pár našich domácích bacilů a Lev ji v tom vydatně podporoval. Ještě téhož dne, vlastně noci, se Mladší pozvracela. Bylo to velmi zábavné, neboť spala se mnou. Svedli jsme to na oříšky a už jsme jí pak nedali ani jeden.

V Tcháňatově jsme byli do pátečního poledne. Dost času na to, abychom objeli pár jiných příbuzných, zahráli si bowling a vyrazili za kulturním zážitkem do IMAXu. Mravenčí polepšovna byla v 3D ještě lepší než ta placatá a paní trpaslíková, ačkoli ji předtím viděla v „normálním“ kině, měla co dělat, aby si občas strachy necvrkla. Bylo to také dost času, který jsme poskytli našim a cizím bacilům, by se dostatečně skamarádily. Bacily nelenily a kamarádily se o sto šest. Už ve středu kašlala nejen Starší a Lev, nýbrž i děda, já a Mladší. Jediný, kdo dělal fórky a nezapojil se do bacilovky, byla babička.

V pátek po poledni jsme se přesunuli do Švagrova. Malou neteř Kajojínku bych tímto klidně pasovala na královnu všech rým. V sobotu jsem se konečně pozvracela i já…

V pondělí jsme naznali, že už nemáme co dalšího kde chytit, a vydali jsme se domů. Po třech hodinách jsme skutečně stanuli na prahu našeho příbytku, kde jsme konstatovali, že za naší nepřítomnosti patrně chytila bacily i před týdnem skvostná jedlička. Chmurně klopila větve a svíčky na ní blikaly takřka vyčítavě.

Páč jsme ten návrat domů museli nějak oslavit, šli jsme hned druhý den k naší paní Doktorové. Nevěřili byste, kolik lidí mělo ten samej nápad. Paní Doktorová rozdala holkám léky a k všeobecné radosti řekla, že musí být doma. Tak byly doma…

V pátek, v den, na který jsem čekala s přesvědčením, že to už bacily musejí vzdát a dokonce jsem si i bláhově plánovala, že o víkendu vyvineme nějaké aktivity nebo se dokonce setkáme s Ámožníkovic rodinou, v tento den se bacily paní trpaslíkové nečekaně vzmužily a – jak jsem již psala v úvodu – zahájily topnou sezónu. Momentálně tedy leží v naší velké manželské posteli spolu s trpaslicí, Starší i Lvem a koukají na slovensky dabovanýho Mrazíka.

Takže takhle se my máme v novým roce. A co vy?

Vaše teta Fily

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *