Tvoření z kaštanů pro děti i dospělé

Tvoření z kaštanů pro děti i dospělé

Pokud už jste si vybarvili omalovánku s panáčkem Kaštánkem, můžete si z podzimních plodů přírody vyrobit pro změnu něco trojrozměrného. Kaštany, žaludy nebo bukvice nabízejí spoustu příležitostí pro domácí tvoření. A proč to nevyužít, když jsou teď večery tak dlouhé?

Dnešní návod nám v rámci soutěže, kterou jsme na Dětských stránkách vyhlásili, poslala devítiletá Romanka Jarošová. Nelenili jsme a pár zvířátek jsme si vyrobili, abychom je mohli nafotit. Napíšete nám, jak se vám líbí?

Na procházce si nasbíráme pěkné kaštany – malé i velké, žaludy a bukvice. S pomocí dřevěných špejlí z nich můžeme vytvořit různá zvířátka či postavičky.

Co budeme potřebovat: čerstvé kaštany, žaludy a čepičky s žaludů, jeřabiny, bukvice, koření hřebíček místo očí, špejle, zápalky nebo párátka. Hodí se i lepicí pistole.

podzimni_vyrabenky_1

Rozmyslete si, jaké zvířátko si vyrobíte, a podle toho si vyberte vhodné kaštany podle velikosti a tvaru.

podzimni_vyrabenky_2Protože kaštany jsou dost tvrdé, bude potřeba, aby někdo dospělý dírku pro špejli udělal například malým hřebíkem nebo nůžkami z manikúry (my jsme použili vývrtku, která byla rychle po ruce). Do udělaných dírek zapíchneme špejle a spojíme s jiným žaludem či kaštanem a uděláme tělo, ruce, nohy a podobně. Zvířátko můžeme oživit bobulkami jeřabin.

Dávejte pozor, aby byly všechny nožičky stejně dlouhé, aby zvířátka nepřepadávala.

 

 

 

 

podzimni_vyrabenky_3

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *