Ramínka z čistírny už nevyhazujte

Ramínka z čistírny už nevyhazujte

Možná vás už taky napadlo, jestli by se nevzhledná drátěná ramínka, která si nosíte z čistírny, nedala nějak využít. Dnes pro vás mám tip, který se jejich využití přímo týká a ještě tím podpoříte vyráběníchtivé potomstvo. Vyrobte s nimi barevná ramínka!

Co budete potřebovat
1. Drátěná ramínka z čistírny
2. Korálky

Postup
Upřímně řečeno nejtěžším krokem při výrobě barevných ramínek je rozpletení těch z čistírny. Většinou to jde snadno, ale pokud se s tím budete trochu prát, vezměte si na pomoc kleště. Spirálky nenarovnávejte. Díky nim se vám v závěru povede ramínko znovu pěkně uzavřít. Tuto činnost by měl provést někdo dospělý, prckové pak mohou udělat vše ostatní. Navlékat přece zvládne každý.

ramínka
Rozpletený spoj ramínka nenarovnávejte. Korálky navlékejte podle vlastní fantazie.

Na ozdobu můžete použít jakékoli korálky, které v sobě mají takový otvor, aby šly snadno navlékat na drát. Krásně dekorativně vypadají korálky ze skla nebo ze dřeva. My s Mladší jsme doma však objevily spoustu různobarevných plastových korálků s ideálním otvorem, tudíž jsme si vybraly je. Navíc jsou z pružného ohebného materiálu, takže jsme v zatáčkách a záhybech nenarazily na žádný problém. Jestli to chcete zkusit jako my, pak prozradím, že tyto „korálky“ jsou původně určeny pro výrobu plastových podložek. Koupíte je například v hračkářstvích. Většinou jsou k nim přibaleny šablony, díky nimž podložky vznikají. Ty ovšem u ramínek potřebovat nebudete…

Korálky navlékejte v takových barevných kombinacích, jaké vás jen napadnou. Až bude ramínko „okorálkované“ až do místa, kde bylo předtím spleteno, bude zdobení u konce. Posledním krokem je opětovné uzavření ramínka.

Ramínka
Ramínka v nových „šatech“

Tato zábava patří momentálně u nás doma k těm nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším. Barevných variant lze vymyslet spousta. Možná časem dojde i na soutěž Miss ramínko. Každopádně již nyní Mladší ví, že ramínky obdaruje jistě dojaté a její činorodostí okouzlené prarodiče ;O)

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *