Lampičky pro podzimní náladu

Lampičky pro podzimní náladu

K podzimu patří různá světélka, svíčky a lampičky. Na dušičky se rozsvěcují za duše zemřelých, v dýních svítí při Halloweenu, aby trochu postrašily zlé síly, a na oknech za dlouhých večerů dělají radost všem, kterým je tma proti srsti. Pojďte si vyrobit takové lampičky pro potěšení – budete potřebovat jen pár sklenic od zavařenin, poklady, co nasbíráte odpoledne na vycházce, a trochu šikovnosti.

  1. Připravte si čisté zavařovací sklenice, vylisované listy, suché plody – kaštany, rozpůlené ořechy, šišky, žaludy atd. – průsvitný papír, tzv. “pauzák”, nebo i jiné, barevné průsvitné papíry, provázky, nůžky, lepicí pistoli a svíčky.
  2. Sklenice potáhněte pruhem papíru nebo je můžete nechat jen čiré. Umístěte a nalepte na ně připravené přírodniny a dozdobte. Dovnitř vložte svíčku, kterou můžete také přichytit lepicí pistolí.

 

Lampičky můžete použít i jako lampiony při podvečerní vycházce, ale skleněné nádoby hrozí nějakou kolizí, která by se dětem mohla snadno stát, a lampičky jsou i dost těžké, takže bychom raději doporučili jiné materiály, třeba plech nebo papír.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *