Nevzpomínám si,

Nevzpomínám si,

že by mi kdy v září byla taková zima. Možná byla, ale já si na ni fakt nepamatuju. A moje tělo nejspíš taky ne, páč jinak by nebylo celý nastydlý, bolavý, zavirovaný a z nosu tekoucí.

Paradoxně nejzdravějším člověkem v rodině je v současnosti osoba, která jediná má papír na to, že to s její imunitou není nejrůžovější. Mladší. Jsem tomu ráda, a co můžu, vyhýbám se kontaktu s ní, neboť se teď, když už je školačka, jeví případný nemoci v trošku jiným, méně lehkovážnějším, světle. Proto jsme na přechodnou dobu odbouraly i pusu na dobrou noc. „Dobře,“ souhlasila trpaslíková pod tíhou argumentů a nabídla jinou alternativu: „Což takhle taneček na dobrou noc?!“ Nečekajíc na odpověď počala se svíjet v neuvěřitelných tanečních pózách, až jsem chvíli dumala nad tím, je-li možné, že by druhorozená tajně navštěvovala kurzy salsy pro pokročilé, a doprovázela to, jakože, zpěvem. Text písně zněl, jak možná sami tušíte, následovně: „Tanečééék na dobrou-ou-ou-ou no-óc.“ Jelikož zápolím s teplotou, byla jsem jí vděčná, že nevymyslela tanec párový a že můžu vystupovat v roli přiblblého pozorovatele.

Bacily na mě vyprskala prvorozená, která tráví celý týden doma v peřinách. Nebo jsem si je pořídila o víkendu, protože jsem při pouštění draka pěkně prochladla. Vyrazili jsme stejně jako loni a předloni na ten náš kopec, kde to zaručeně fučí, do bývalýho lomu. Tentokrát se k nám přidala i Allora s Bobšem a Packou. Bobeš se camral, že mají velkýho draka. Měli. Zatavenýho v igelitu, na kterým byla ještě znatelná cedulka, co radila, že jej mají složit dle přiloženého návodu. Návod tam pochopitelně nebyl, tudíž Lev vyhrál první soutěž o složení draka i druhou soutěž o vypuštění draka do nebes. Heč. Mladší pak chvíli, aby se neřeklo, s drakem taky sama pobíhala, dokud ji nenapadlo, že procházet se s malou Pácou a nabízet jí šnečí ulity, bude zábavnější. „Nedávej jí to, ať to nesní,“ upozorňovala jsem malou opatrovatelku, načež Allora klidně řekla: „To je fakt, úplně stačila ta kobylka, co snědla nedávno.“ „A můžu jí dát tady tu hlavu od chrobáka?“ Zeptala se Mladší.

Tou dobou se Lev proháněl s drakem. Někdy mám takovej pocit, že jsem jakoby v nějakým filmu. Úplně vidím ty prostřihy a nadhledy, který by se v tu chvíli hodily. A tak, když Lev běžel proti nám, za ním vlál drak, co se pomalu snášel k zemi, dokud se po ní nenechal táhnout, on se culil jak malej Jarda a zadýchaně, aniž by se na draka otočil, se s nadějí v hlase tázal: „Letí?!“, viděla jsem na chvíli takovej prostřih o desítky let zpátky. A musela jsem mrknout, aby se ten mrňavej kluk proměnil zpátky ve velkýho Lva.

A jestli jsem dostatečně neprochladla tady, tak zaručeně o kousek dál v údolí, kam jsme si zajeli na občerstvení a pro dětskou zábavu. Tam pod náporem severáku mi definitivně došlo, že čas studenýho letního piva končí a nastává čas svařáků. Bohužel mi to nedošlo před tím pivem. A když jsme pak celí zkřehlí nastoupili do auta a vyrazili směrem k našim, abychom ještě popřáli babičce k narozeninám, řekl Lev (ježto popil toliko piva nealkoholického) závistivě: „Teda, z tebe to pivo pěkně táhne!“ „Fakt?“ Lekla jsem se a v panice se otázala: „A co s tím mám teď dělat?“ „Nic,“ poradil mi muž velkoryse a zažadonil: „Dejchej na mě!“ Vyhověla jsem mu do okamžiku, než jsem našla v kabelce hašlerku.

O pár dní později jsem už nehledala hašlerky, nýbrž vitamíny, kapky, léky, kapesníky a bylinkový čaje. „Jen mě doprovoď a měla bys hned jít, ať mi nenakazíš spolužáky!“ Nakázala mi Mladší. Ve škole se jí líbí. Nejvíc ji nadchla akce patronátu osmáků. Každej osmák má svýho prvňáka. „Náš osmák“ je osmačka, podle všeho se jmenuje Terezka, nosí Mladší o velké přestávce bonbóny, rozpráví s ní a při povinné prohlídce školy, ji vybavila takovými informacemi, kterých by se jí od někoho jinýho těžko dostalo. Například o sborovně nyní trpaslíková už na sto procent ví, že je to ta místnost, kde, cituji: „Tady se učitelé schází a domlouvají se na nás, aby nás mohli šikanovat!“ Takže Mladší si teď nemůže dovolit být nemocná, páč co by si bez ní ta nová VELKÁ kamarádka počala? ;O)

Užijte si týden ve zdraví a v neděli na počtenou. :O)

Vaše teta Fily

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *