Není adventní kalendář jako adventní kalendář

Není adventní kalendář jako adventní kalendář

Advent je už v plném proudu a pro děti je často spojen s odpočítáváním 24 okének na adventním kalendáři. A ten startuje právě dnes! Jestli jste už letos vyřešili, jak může vypadat ten váš, máte po starostech. Pro ty, kteří by ještě chtěli trochu inspirace, přinášíme dva tipy. A když ne letos… možná příští rok.

Děti sice rády mlsají, ale není jen jídlem živ člověk, takže jistě potěší všechny malé nedočkavce, když místo obligátních čokoládiček najdou každý den nějakou část malého tajemství. Fantazii a nápadům se meze nekladou. Někdo ocení kousky oblíbené stavebnice, jiný dílky puzzle nebo třeba úkoly, podle kterých najde rodiči umně ukryté dárečky. Uvidíte sami, jak se každé ráno promění ve velké štěstí, které se v očích dětí zračí, když běží k malému překvapení. A advent je přece právě o tomto očekávání, o čase, který je plný nadějí, snů a přání.

První z adventních kalendářů, který vám chceme představit, je úplně klasický. Postačí trocha látky, stužka na svázání a případně barva na textil, kterou popíšete nebo orazítkujete jednotlivé sáčky. Ozdobení a umístění je na vaší nápaditosti. Šikovné maminky tak mohou vytvořit kalendář, který poslouží každý rok znovu.

obr_1

Druhým tipem je kalendář i pro ty méně zručné nebo zkušené, jen je třeba mít trochu předvídavého ducha a materiál si nashromáždit včas. Takový adventní kalendář může vzniknout i z ponožtiček, jimž vaše ratolesti už odrostly. K nim si stačí pořídit sadu kolíčků na prádlo, které poslouží k očíslování jednotlivých „balíčků“. A pak už schází  jen vhodné místo, kam svůj kalendář umístíte. Ideální je například zábradlí u schodiště, ale i jiných míst se jistě v bytě nebo po domě najde plno.

obr_3   obr_2

Přejeme vám radostné chvíle po celý sváteční adventní čas a věřte, že nejkrásnější je očekávání něčeho výjimečného!

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *