Hrajeme si s předškoláky

Hrajeme si s předškoláky

Rozhodla jsem se hledat nějaké hry, které si můžete zahrát se svými dětmi. Určitě najdete spoustu nápadů přímo na našich stránkách, ale třeba si vyzkoušíte i nějakou novou. Některé hry jsem zkoušela s předškoláky a pak jsem zjistila, že i dítka školou povinná moc baví. Dnes nabídnu pár her, k jejichž vyzkoušení nepotřebujete vůbec nic. Tedy kromě vás a dětí a úsměvu.

Zrcadlo
Hru můžete hrát sami se svým dítkem, nebo je-li více dětí, tak ve dvojicích. Dvojice si stoupne proti sobě. Určí si, kdo z nich bude zrcadlo. Druhý ze dvojice je tedy před zrcadlem a vymýšlí si různé pohyby, které ale samozřejmě musí zrcadlo napodobovat. Proto doporučuji pomalé pohyby. Je prima, když si do toho pustíte nějakou muziku, ale spíš klidnější. A ještě jedna důležitá věc – NEMLUVIT !
Po vyzkoušení si můžete role vyměnit. Děti to docela baví a pokud je dětí víc, nechte je si to vyzkoušet a pak každá dvojice předvede své „pohyby“ a ostatní budou hádat, kdo je zrcadlo. Mám vyzkoušené, že právě při takové „soutěži“ se děti moc snaží, aby nikdo zrcadlo neodhalil. A pokud to zkoušíte jen s vaším dítkem, tak zavolejte tátu nebo babičku ,ať uhádne, kdo je zrcadlo.

Důležitá věc: Musíte se pořád dívat navzájem do očí. Tak přeji hezké zrcadlení.

Kuba řekl
Věřím, že většina rodičů tuto hru zná , ale třeba někdo zapomněl. Celý vtip je v tom, že si vymýšlíte vy nebo dítko různé pokyny – přines noviny, zatleskej, sedni si atd. Ale pozor ! Když řeknete: „Kuba řekl“ a přidáte pokyn, pak se musí splnit. Příklad – maminka řekne : „Sedni si“. A dítko si nesedne. Sedne si jen v případě, že maminka řekne: „Kuba řekl, sedni si.“ Věřte, že si užijete hodně legrace a určitě nechte i dítko, aby „vydávalo pokyny“. Bude moc dobře, když se na začátku domluvíte, že budete vymýšlet takové věci, aby se nikomu nic nestalo.

a do třetice …

Slovní fotbal
Stará prima hra, která má nespočet variant. Pro předškoláky je zvlášť vhodná, protože si lépe a zábavnou formou osvojí písmenka a rozeznávají, jakým písmenkem slovo začíná nebo končí. Tím také můžete začít, že se ptáte třeba na zvíře, které začíná nějakým písmenkem . Pak zkuste vymýšlet slova od jednoho písmenka a střídat se.

Určitě máte větší slovní zásobu než vaše dítko, ale třeba budete překvapeni, jaká slova zná. Takže buďme shovívaví a nemučme je slovy, která končí na „těžká písmena“. Pro předškoláka je opravdu těžké poznat první a poslední písmeno, ale touto hrou mu hodně pomůžete.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *