Dnes má svátek Patrik

Dnes má svátek Patrik

Je idolem mnoha dívek i žen, miluje rychlá auta a neskutečně dobře žongluje. Kdo? Charismatický herec Patrick Dempsey.

Patrick Dempsey se narodil v USA 13. 1. 1966 a dětství strávil spolu se svými dvěma staršími sourozenci na venkově. Už jako dítě byl velký komik a líbilo se mu být středem pozornosti. Když mu bylo 15 let, vypravil se do Anglie, kde se během cestování živil jako žonglér, komik a kouzelník. Žonglování mu šlo tak dobře, že se dokonce umístil v mezinárodní žonglérské soutěži na druhém místě! Místo kariéry cirkusového umělce ho však uhranulo herectví. Začínal v komediích pro náctileté a postupně se propracoval do podvědomí režisérů i diváků. Hrál v několika seriálech a filmech různého žánru včetně těch, co jsou zaměřeny na dětského diváka. Ostatně proto je o něm také dnes, když u nás slaví jmeniny Patrikové, řeč. Bylo by taky zvláštní, kdyby táta tří dětí pro děti nikdy nic nenatočil. Kdo ví, která z rolí, o nichž si budeme povídat, bude jednou tou nejoblíbenější pro jeho dnes osmiletou dcerku Tallulah a momentálně tříletá dvojčata Darby Galena a Sullivana Patricka.

A jestli budete chtít jméno Patricka Dempseyho přiblížit rodičům, stačí říct tátům, že je to ten, co rád závodí v rychlých autech a mámám, že je to ten, co hraje Dereka Sheperda v seriálu Chirurgové. Jistě budou oba vědět. A my se teď mrkneme, co natočil i pro mladší ročníky.

20 000 mil pod mořem

V roce 1997 si Patrick Dempsey zahrál v adaptaci slavného románu J. Vernea. Děj filmu se odehrává v roce 1867, kdy kdesi v Atlanském oceánu dojde k potopení zaoceánského parníku. Protože vznikne domněnka, že příčinou je tajemná agresivní podmořská nestvůra, osloví námořnictvo slavného mořského biologa, aby se vpravil na místo činu a přišel záhadě na kloub. Takové výzvě pochopitelně nemůže odolat a spolu s posádkou, jejímž členem je i jeho dcera Sophie, která cestuje v utajení převlečená za muže, se vypraví hledat tu nebezpečnou bytost. Převlek Sophie přijde záhy za své a navíc se zamiluje do jednoho z členů posádky Neda Landa. Když se nakonec s nestvůrou střetnou, narazí do jejich lodi a Sophie, její otec profesor Aronnax i fešný Ned, přepadnou přes palubu. Ke svému úžasu zjistí, že místo příšery je pod hladinou ponorka řízená kapitánem Nemem. Přijmou jeho pozvání a dobrodružství teprve začíná…

Medvědí bratři II

V pokračování úspěšné animované pohádky Medvědí bratři se opět setkáváme se starými známými – holčičkou Nitou a velkým medvědem Kenaiem. Ti dva se znali ještě dřív, než se stal Kenai chlupatým méďou. V příběhu Medvědí bratři II se vydávají do divočiny, aby zrušili kouzlo Velkéha ducha a Kenai se mohl znovu stát člověkem. Na dobrodružné cestě je doprovází malý méďa Koda a losí kluci Říja a Kukich. Pohádka byla natočena v roce 2006 a Patrick Dampsey se stal v originální verzi hlasem hlavního hrdiny Kenaie.

Kouzelná romance

Roku 2007 natočila filmová společnost Disney úspěšnou romantickou pohádku pro celou rodinu se spoustou krásné hudby. Na začátku příběhu se ocitneme v animované pohádkové říši, kde žije krásná princezna Gisselle. Jejím nejlepším přítelem je legrační ztřeštěná veverka a jejím jediným snem je, aby ji našel krásný princ. Ten se opravdu objeví a odveze si princeznu na zámek. Jeho matka, zlá královna, z toho nadšená není a pomocí čar a kouzel pošle princeznu do skutečné současnosti, aby se jí zbavila. Nepočítá však s tím, že se ji princ vypraví hledat.

Sotva se Gisselle ocitne v reálném New Yorku, stane se z ní osoba z masa a kostí. Modernímu světu nerozumí a připadá si ztracená, dokud jí osud nepřihraje do cesty sympatického právníka Roberta Philipa (Patrick Dampsey). Ten jí nabídne pomoc, i když na rozdíl od své malé dcerky, ani trochu nevěří tomu, že je skutečná princezna. Zatímco Gisselle bydlí u Roberta, je si jistá tím, že ji princ najde, vysvobodí z podivného světa a vrátí zpět do pohádky. Princ spolu s několika dalšími pohádkovými postavami včetně veverky se opravdu snaží princeznu nalézt. Plány se jim všemožně snaží kazit zlá královna, která nakonec podstrčí princezně otrávené jablko. Když si do něj kousne, usne a je jasné, že ji zachrání jen polibek z pravé lásky. Nakonec však vyjde najevo, že princ tím pravým nebude a že se pravá láska nezažívá jen v pohádce. Tím, kdo Gisselle vrátí do života, není nikdo jiný než Robert…

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *