Dnes má svátek Anežka

Dnes má svátek Anežka

Znáte trojku kouzelnických přátel z Bradavic? Jistě ano. Herryho, Hermionu a Ronyho zná přece kdekdo. A pokud jste fanoušci jejich zfilmovaných příběhů, určitě byste je poznali i po hlase. A jestlipak víte, čím hlasem u nás Hermiona mluví? Říká vám něco jméno Anežka Pohorská?

Anežka Pohorská (1987) má za sebou už nespočet dabovaných postaviček a postav. Od kreslených pohádek a seriálů až po dabing v hraných filmech. Objevila se dokonce už i  před kamerou jako herečka. Nejvíc ji proslavilo právě dabování Hermiony Grangerové v příbězích Harryho Pottera, které je odborníky i veřejností považováno za nejzdařilejší z celé trojky. Jen si připomeňme, že Harryho Pottera dabuje Vojta Kotek a Ronyho Weaslyho Jiří Kocman. Mrkněme se tedy na filmy, ve kterých jste mohli Anežku Pohorskou slyšet. Začneme rovnou Harrym…

Potterovky

2001 – Harry Potter a kámen mudrců

2002 – Harry Potter a tajemná komnata

2004 – Harry Potter a vězeň z Azkabanu

2005 – Harry Potter a ohnivý pohár

2007 – Harry Potter a fénixův řád

2009 – Harry Potter a princ dvojí krve

Nepotterovky

1997 – hlas Anežky Pohorské se objevuje v pohádkách o želvím klukovi, jeho rodině a přátelích v animovaném seriálu Franklin a jeho dobrodružství.

1999 – v tomto roce namluvila Anežka jednu z postav v Toy Story 2: Příběh hraček a v kreslené pohádce Veselé Vánoce.

2000 – Anežka Pohorská hned 3×. Uslyšíte ji v populárním snímku Pokémon 2: síla jednotlivce a ve dvou pohádkách. Ta hraná pohádka je spíše dobrodružným filmem – Král sokolů od Václava Vorlíčka. Animovaná pohádka se jmenuje Méďa Pusinka. Je o plyšovém medvídkovi, kterému během výroby omylem přišili obráceně pusinku. Teď sedí v regále v obchodě a doufá, že si ho někdo koupí. Je před vánocemi, všechny ostatní hračky mizí, jen Pusinka zůstává na ocet. Trápí se a moc touží po tom, aby si ho někdo vzal a měl ho rád. Nakonec navzdory svým přáním skončí v obchodě s neprodejným a poškozeným zbožím. Všechno zlé je ale pro něco dobré. Zrovna tady si medvídek uvědomí, že našel přátele a rodinu. A zjistí i to, že ho někdo může mít rád takového, jaký je…

2001 – dětská detektivka Záhada hradu Černá růže vypráví o Bobbym, který přijede na prázdniny k dědečkovi. Ten bydlí na hradě Černá růže a Bobby se těší, jak si to s ním a kamarádem Martinem užijí. Čeká je však víc, než by si pomysleli, protože se objeví i hosté doslova nezvaní… Anežka Pohorská dabuje postavu Fiony. Další namluvenou postavou z tohoto roku je Maya – dcera doktora Dolittla v komedii s Ediem Murphym. Ve filmu Dr. Dolitle 2 se opět potkáte s doktorem, co umí mluvit se všemi zvířaty. Tentokrát se stane přímo jejich mluvčím a bude spolu s nimi bojovat za jejich práva.

2007 – jako Courtny můžete Anežku slyšet v akčním americkém seriálu Tajemství nových dinosaurů.

2008 – jeden známý kreslený seriál a jedna hraná pohádka. Ta hraná pohádka se  jmenuje Ztracený princ a Anežka dabuje hlavní postavu princeznu Auroru. Princezna Aurora vládne v království, do kterého přijde dělat neplechu drak. Na pomoc přispěchá princ Rujan (Lukáš Reichl), draka zabije a chce princeznu za ženu. Náhle se však Rujan záhadně ztratí a o princeznu začne usilovat zákeřný a nesympatický regent (Vladimír Marek). Princezna uprchne a na útěku potká Plaváka (Petr Štěpán) a malého skřítka, kteří se k ní přidají a pomohou jí hledat prince Rujana. A seriál? Určitě vám není neznámý – Byla jednou jedna planeta. Tentokrát se s francouzskými tvůrci animovaného seriálu vypravíte do historie, současnosti i budoucnosti naší planety v souvislosti s ekologií.

Všem Anežkám a Agnes (protože i ty slaví dnes jmeniny!) krásné březnové úterý! A pokud jste zvědaví, co píše psí kalendář, pak vězte, že dnes má svátek Missi.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *