Pexeso – Karel IV. očima dětí

Pexeso – Karel IV. očima dětí

Letošní rok se nese ve znamení oslav 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. A protože i Dětské stránky chtějí přispět, požádali jsme děti, aby nám poslaly obrázky s karlovskými motivy. Z obrázků jsme sestavili krásné pexeso, které si můžete vytisknout a vystřihnout. A pozor, tohle všechno je jen začátek!

Dnes pro vás totiž máme první ze série těchto oblíbených her, při kterých se nejen pobavíte, ale také si procvičíte paměť. Děti ze Základní školy v Berouně-Závodí, se kterými se dobře známe, protože řada z nich ilustrovala knížku Mlsná štika a jiné příběhy, kterou jsme v loňském roce vydali, se úkolu zhostily velice udatně, jak se na potomky Otce vlasti sluší a patří. První pexeso, které pro vás nakreslili, zobrazuje Karla IV. samotného, nebo ve společnosti jeho první manželky, Blanky z Valois.

Autory kreseb jsou Jiří Fortuník, Tereza Grežďová, Tadeáš Hanke, Marie Hirnerová, Oliver Hirsch, Nikola Ježková, Barbora Konečná, Miroslav Koubík, Aneta Kulhánková, Alžběta Langmajerová, Martin Opálecký, Matěj Smejkal, Martin Ševčík, Karolína Váňová, Veronika Veleva, Nicol Veselá, Tomáš Becher, Michaela Henčová, Vanesa Ježková, Matěj Láznička, Magdaléna Lednická, Nina Petráňová, Radimír Popelík, Veronika Vysoká a Lucie Přádová.

Pexeso si můžete stáhnout v přiloženém PDF souboru, který se skládá ze tří listů. Když je dvakrát vytisknete a nastříháte, získáte přesně 33 dvojic. Na třetím listu jsou tři volné kartičky. Pokud chcete, můžete si na ně nakreslit vlastní dvojice.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *