Oživlé kaménky

Oživlé kaménky

Přivezli jste si z prázdninových cest spoustu krásných kaménků, které jste přece v potoce nebo na břehu moře nemohli nechat? Můžete je samozřejmě dát do akvária nebo jen nechat ležet na parapetu, ale dětem jistě udělá radost, když si s nimi trochu pohrajete. Vždyť třeba nejsou tak tuhé, jak se tváří…

Připravte si svou sbírku kaménků, lepicí pistoli, fixy a nějaké materiály na dotvoření, jako jsou ústřižky látek, provázky, drátky nebo barevné ovčí rouno. Z kaménků zkuste poskládat postavičky skřítků, sněhuláky nebo zvířátka všech druhů. Jednoduché pro nejmenší stvořitele budou třeba housenky. S pomocí lepicí pistole pak panáčky a zvířátka pospojujte a může začít i kamenné představení!

Že to odpoledne ale uteklo?!

2 Comment(s)

  • by dexter Posted 20. 11. 2017 13:23

    Nesnažte se o spisovnou řeč, když to neumíte. Forma “kamínek” je spisovná a správná. “Kamének” je pitomost. Díky.

    • by Jan Janáček Posted 22. 11. 2017 13:47

      Jestli se nemýlím, Slovník spisovného jazyka českého uvádí výraz kamének jako zdrobnělinu slova kámen, tudíž jde o slovo spisovné. Pro spisovnost hovoří i charakteristika téhož výrazu jako knižního tamtéž. Stejně ho hodnotí i Slovník spisovné češtiny. Ano, můžeme ho chápat jako nespisovný, pokud půjde o nářeční slovo, ale máme k tomu důvod?

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *