Mladší a Kačka

Mladší a Kačka

Je jim devět. Kombinují oblečení podle barev, lakují si nehty, mají své profily na Facebooku, k desátým narozeninám si přejí vlastní řasenku a přísahám, že jsem zaslechla, jak do svých témat k hovorům zařadily celulitidu. Ale víte, co se těm velkým slečnám stane, když se sejdou v našem bytě? Úplně na tu blížící se „dospělost“ zapomínají :O)

Když u nás Kačka minulý týden spala, nedalo se ve většině bytu chodit. Kličkovat ano, ale chodit fakt ne. Slečny totiž vytahaly skoro všechny knížky s tvrdou vazbou z dětského pokoje, vyskládaly z nich autodráhu (vedoucí více než třetinou bytu) s klikatými uličkami a tunely, vzaly auto na ovládání a donutily mne, abych v něm i ovladači vyměnila baterie. „Ty vole, to je výkon!“ konstatovaly něžné holčičky posléze a závody mohly začít.

Večer jsem našla v kuchyni krasopisně vypracovaný lejstro, kam si zaznamenávaly časy a počty sražených knížek. Neubránila jsem se dojetí, když mi došlo, že závodily tak dlouho, aby ani jedna nevyhrála. Nebo jinými slovy – aby vyhrály obě. Přišlo mi to fajn. Ve vaně si pak udělaly tolik pěny, že skoro nebyly vidět a vyráběly si na hlavách punkerský číra. Kačce se tak povedlo, až na mě Mladší volala: „Mami, pojď se podívat! To se hned tak nevidí a vezmi foťák!!!“ (Obě punkerky mám zvěčněný v mobilu :O)

Tento týden si vymyslely hru, při které se zavřely v pokoji, pustily si muziku na plný pecky a řehtaly se jako šílený. Kačka seděla na horní posteli v roli porotkyně a posuzovala modelky v podání Mladší. Ráda bych se s vámi o několik jejích postřehů podělila. Myslím, že stojí za to… č.2 – Viktorie Pulkráblová – vypadá lépe než č.1 a má také větší poprsí. Postupuje. č.4 – Alice Vihemová – zajímavě příšerné. Ani chodit pořádně neumí a neustále opakuje juch, juch. Nepostupuje. č.8 – Bára Fingrová – lehce tančí, její výraz říká, co je v písni. Oblečení krásné. Takové tady ještě nebylo. Nemám si na co stěžovat. Postupuje. č.10 – Zuzana Mikešová – velice rázná, ale přesto drzá. Hezky tančí, ale né moc lehce. Semtam zakopne a opakuje pohyby. Je tak otravná, že ji nechám postoupit. Postupuje.

Zjistila jsem, že se to holkám neděje jen u nás. Na své stáří naštěstí zapomínají i jinde. „Tak jaká byla oslava?“ vyzvídala jsem v neděli večer, když se Mladší vrátila z narozeninové oslavy své spolužačky Kikči. „Super! Akorát byla škoda, že se udělala taková zima a nemohly jsme se koupat v tom bazénu. Tak jsme s holkama dýchaly na teploměr, aby se zahřál, trvalo to hrozně dlouho, ale vylezl až na třicet jedna stupňů, mami! Jenže pak přišla Kikčina maminka a řekla – Sakra holky, co jste s tím teploměrem udělaly?! No a ponořila ho do bazénu a v okamžiku na něm bylo zas jen patnáct. To není fér, že jo?“ „No na koupání byla fakt zima… tak jste se zabavily jinak, ne?“ „Jo.“ „A co jste dělaly?“ „Zkoušely jsme, kolik se komu vleze do pusy třešní. To byla hrozná sranda, mami. Mně se jich tam vlezlo devět, Kačce deset, Ádi taky tak nějak, ale nejlepší byla Kikča! Nacpala si jich tam šestnáct a pak jí tekla šťáva nosem! To bylo super!“ Mno… jak říkám, jsou to dámy. :O)

Krásný poslední předprázdninový týden všem! Vaše teta Fily

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *