Knížečka s tvary do malé kapsy

Knížečka s tvary do malé kapsy

Vyrobte si svoji vlastní miniknížku a naučte se znát tvary. Stačí, když si vytisknete naši šablonu a přečtete návod. Ke složení knížky nebudete ani potřebovat lepidlo, a přesto budou stránky držet u sebe. Pak už stačí vzít pastelky a můžete vybarvovat jednotlivé obrázky.

Stáhněte si přiložený soubor (najdete ho v modrém rámečku Seznam příloh) a vytiskněte si obě stránky. Na jedné najdete přímo šablonu knížky, na druhé podrobný fotonávod.

Vystřihněte obvodový obdélník a složte knížečku podle návodu. Není to nic těžkého, zvládnou to i děti. Určitě budete mile překvapeni, jak pěkně drží knížka pohromadě.

Pak už můžete s dětmi vybarvovat jednotlivé obrázky podle toho, co je na stránce napsáno. Děti se naučí znát tvary, zopakují si barvy a určitě budou mít radost ze své vlastní knížky.

Napište nám, jak se vám tenhle nápad líbí a jestli budete chtít na Dětských stránkách najít i další miniknížky s jinými tématy.

Přílohy

3 Comment(s)

 • by Pavla Seherová Posted 26. 6. 2016 12:07

  Výborná věcička, moji třídu prvňáčků to zabavilo v předprázdninovám týdnu na celou hodinu, kdy jsme opakovali geometrické tvary.Knížku si odnášeli úplně nadšení. Dík za báječný nápad. Pavla Seherová
  Ráda bych knížku s písmeny-Abecedu, třeba i variantu s malými i velkými psacími písmeny.

  • by redakce Posted 27. 6. 2016 12:13

   Děkujeme za pochvalu. Pokusíme se připravit knížku na téma písmen.

 • by Alena Posted 11. 6. 2021 16:51

  škoda, že nelze stáhnout 🙁 píše to že stránka nebyla nalezena 🙁

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *