Hry do auta

Hry do auta

Seznamte se s hrami, které se vám mohou hodit při dlouhém cestování autem, kdy se vaše dítko začíná nudit a intenzita otázky: “Kdy už tam budeme?” se zvyšuje. Tak co třeba si zahrát …
Má to kožich, má to peří?
Tuto hru zvládnou i předškoláci. Vymyslíme např. nějaké zvíře a děti vyjmenovávají, co všechno je pro zvíře typické. Kdo řekne něco špatně nebo neví, vypadává. Můžeme se ale i domluvit, že povolené jsou dvě chybičky. Tak třeba řekneme „slon“. Děti napadne chobot, veliký, kly, zoologická zahrada atd. Třeba budete překvapeni, co všechno vaše dítko vymyslí.

Zakázané písmenko
Tuto hru jsem několikrát vyzkoušela a vždy měla úspěch. Taky já sama jsem se při ní hezky zapotila.
Je jednoduchá. Domluvíte se na zakázaném písmenku. Pak se ptáte na nejrůznější otázky a v odpovědi se zakázané písmenko nesmí objevit. Určitě bude dítko chtít vám to oplatit, tak se nebojte a vyzkoušejte s ním.

Schovávaná bez schovávání
Tuto hru si vyzkoušejte určitě. Je to jen varianta známé hry „ano, ne“. Jen v ní hádáte skrýš. Vymyslíte si nějako skrýš, třeba doma pod postelí a dítko se ptá. Vy můžete odpovídat jen ano a ne. Začněte třeba nějakou jednoduchou skrýší v autě (třeba na sedadle). Pokud to chce dítko vzdát, určitě mu pomozte. Pak neváhejte a připravte se na to, že dítko vám vymyslí taky pěkně zapeklitou skrýš.

Kilometr za kilometrem
Doporučuji si tuto hru zahrát s dětmi. A klidně se může stát, že vás překvapí. Hra je jednoduchá a vy při ní klidně můžete i řídit. Vlastně potřebujete jen tachometr. Děti se na něj dívat nesmějí a vy řeknete:“TEĎ“, když přeběhne celý kilometr. Dítko se pak bude snažit také vykřiknout, když si bude myslet, že přeběhl další kilometr. Určitě ze začátku budou odhady hodně nepřesné, ale děti se rychle vycvičí a odhady s každou další hrou budou přesnější.

Příjemné a veselé cestování vám všem!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *