Viry a bacily nepřichází na chvíli

Viry a bacily nepřichází na chvíli

Tento týden byl zasvěcen marodění. My tři holky, co spolu bydlíme, jsme onu činnost vykonávaly zodpovědně a zcela a plně jsme se jí oddaly.

Jako první lehla klasicky paní trpaslíková a v horečkách přesahujících třicetdevět stupňů bratra Celsia si lebedila téměř čtyři dny. Na pováženou jest fakt, že i při tak vysokých horečkách neustále trvala na tom, že je jí dobře a dokonce vykazovala jakousi nepřiměřenou fyzickou aktivitu. Uklidňovala jsem se tím, že patrně blouzní.

Jako druhá ulehla občanka Starší a rozhodla se, že nám zpestří program hutným kašlem a brutální rýmou. Na rozdíl od Mladší tak činila s běžnou tělesnou teplotou a rovněž na rozdíl od výše jmenované nejevila žádné známky tělesné aktivity, když nepočítám přepínání televize/dvd prostřednictvím dálkového ovladače.

Jako třetí… a teď nemohu zachovat linii odstavců, neboť bych lhala tvrdíc, že jsem si lehla, natož ulehla. Takže jako třetí si našly viry mě. Myslím, že jsou to viry prvorozené, bo mám rýmu jako trám. Ležím alespoň večer, v době, kdy by jeden předpokládal, že potomstvo bude spát a nebude si ničeho žádat. Leč na potomstvo, zdá se, lezou spolu se zdravím i roupy neživočišného původu a energie z nich přímo sálá.

Tak si takhle navečer ležím, pravou rukou šátrám po krabici papírových kapesníků a vytahuju jeden za druhým. Připadám si jako hrdinka v nějakým americkým filmu. Konečně se ozve úlevné lupnutí v uších. Zvuk televize je najednou o mnoho hlasitější. Spolu s ním je bohužel hlasitější i hašteření dědiček. Mladší přiběhne s rozhořčeným obličejem a sedá si na kraj postele. „Heléééé, mamíííí, onáááá mi řééééklááá, žéééé…“ „Tak buď chvíli u mě,“ navrhuju druhorozené a beru její packu do ruky. Přiložím si ji na čelo, úlevně chladí. „Ty máš pěkně studený ruce,“ konstatuju, „Ale je to příjemný. Nech mi tam tu ruku chvíli, jo?“

Na postel usedá i Starší. Má bleděmodrý pyžamo a uculuje se. „Hele, mami,“ povídá prvorozená, „Já mám studený i nohy. Tak kdybys chtěla… Třeba by ti to protáhlo i ty dutiny. Ha ha ha.“ Velkorysá a vtipná. Mám napsat, že po mně? ;O)

Krásný týden bez bacilů a viróz všem! Vitaminům zdar, céčku dvakrát a vyrazte do přírody, konečně je tu ta podoba podzimu, kterou mám tak ráda!

Vaše teta Fily

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *