D. M. Cornish je australský spisovatel a ilustrátor, který svou první knihu Útok napsal již v jedenácti letech. Jeho velkou inspirací byli J. R. R. Tolkien a C. S. Lewis. Právě oni jej přesvědčili, že existují i jiné světy, a právě tito spisovatelé od nich měli klíč. Studoval ilustraci na univerzitě v Jižní Austrálii. V roce 2003 se setkal s vydavatelem, který pomohl Polokontinentu v jeho dílech ožít.
Takže všem příznivcům Tolkiena a Lewise vřele doporučujeme trilogii D. M. Cornishe Tetováno krví: 1. díl – Nalezenec, 2. díl – Lampář a 3. díl – Pobočník.
Polokontinent – země plná nebezpečí, nástrah, krvelačných příšer a drsných bojovníků, kteří jim musí čelit. Stane se jedním z nich i chlapec s dívčím jménem Rosamunda?
Nalezenec Rosamunda vyrůstá v útulku a je kvůli svému jménu terčem posměchu svých vrstevníků. Sní o tom, že se stane námořníkem, ale je vybrán pro úplně jiné povolání. Má se stát císařským lampářem. Vydává se na dobrodružnou cestu do Železné bašty, lampářské pevnosti, kde má podstoupit výcvik. Během putování divokou krajinou poznává Evropu, věhlasnou fulgarku, která právě v souboji s nebezpečnými netvory ztratila svého pomocníka.
Stane se Rosamunda jejím pobočníkem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba?
Začtěte se do 1. dílu strhující trilogie plné akce, napětí a nečekaných zápletek, která uchvátila čtenáře po celém světě. Do detailu propracovaný fantasy svět vás ohromí, uhrane, okouzlí…
Kniha je obohacena ilustracemi, které nakreslil sám autor D. M. Cornish, a spoustou map, které vám přiblíží Polokontinent, kde se příběh odehrává.
Rosamunda přežil cestu do Železné bašty a stává se lampářským učněm. Jak se zdá, cítí se spokojeně, ačkoli zjišťuje, že práce lampáře není zas takové peříčko, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na výcvik do pevnosti přijíždí také mladá lampářka Threnody. Její vzdorovitá povaha je chlapci sympatická a okamžitě v ní nachází spřízněnou duši. Společně prozkoumávají podzemní chodby pod pevností a zjišťují, že se v nich odehrávají podivné nekalé věci…
Výcvik nováčka je předčasně ukončen a Rosamunda se musí stěhovat na odlehlé a velmi nebezpečné místo na Červovitou cestu. Do malé pevnosti nedaleko Krvavého močálu. Zde se oběma hrdinům zalíbí a vše vypadá celkem idylicky. Ovšem jen do chvíle, dokud se nezjeví příšera Piháč, která Rusamudnu varuje před nebezpečím, které všem hrozí.
Je Piháčovo varování oprávněné? Přežije Rosamunda tuto nelehkou zkoušku, nebo se stane jen další položkou na seznamu mrtvých?
Ve 3. díle se opět vracíme do drsné a monstry obydlené země nesoucí název Polokontinent. Rosamunda vyměňuje kariéru lampáře chránícího město Brandenbras a stává se pobočníkem fularky Evropy, se kterou jsme se již setkali v 1. díle. Čeká jej každodenní nelehká služba pro bojovnici, která má za úkol likvidovat nebezpečné příšery. Mezitím se o Rosamundovi začnou vykládat pomluvy, které jej uvádějí do ještě většího nebezpečí. Podaří se jemu a Evropě zvítězit v boji proti jejich nepřátelům?
Jako v předchozích dvou dílech, tak i v Pobočníkovi je příběh protkán portréty hrdinů tohoto vyprávění. Samozřejmě se nejedná jenom o kladné postavy, ale také o záporné. Posledních zhruba sto stran je opět věnováno životu na Polokontinentu. Najdete zde výkladový slovník, mapy, náčrty oblečení vojáků a mnoho dalšího.
Trilogii Nalezenec, Lampář a Pobočník napsal a ilustroval D. M. Cornish, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT.
Add Comment