Tričko jako od Diora

Tričko jako od Diora

Obyčejným tričkům se často stane nějaká nenapravitelná nehoda v podobě dírky nebo neodstranitelného fleku. Jiné vás může jen začít nudit. V takovou chvíli vám přijde vhod jednoduchý postup, jak s obyčejného kousku oblečení udělat neobyčejný.

Budete potřebovat nažehlovací látku, kterou jako záplatu koupíte v každé švadlence (galanterii) nebo v obchodech s výtvarnými a kutilskými potřebami, nůžky, žehličku, pečicí papír, tužku a dobrý nápad.

postup_1

1. Vymyslete si motiv, který na tričko chcete. Na fotce vidíte třeba hlavu bílého tygra, které dcera obdivuje, ale kromě zvířat to mohou být všechny věci, co vás napadnou – stroje, hlavičky, nápisy, geometrické tvary, srdíčka, prostě cokoli. Jen jim navrhněte zjednodušenou podobu, aby nebyly okraje moc složité a tenké, protože nažehlovací látka se pak ráda odlepuje.

postup_2

2. Nakreslete si papírovou šablonu a vystřihněte ji. Můžete ji i zkusit přiložit na tričko, abyste zjistili, jestli je akorát velká. Pak ji položte na zažehlovací látku a obkreslete její obrys tužkou. Na závěr tvar vystřihněte.

3. Tričko položte na žehlicí prkno a umístěte na něj vystřižený motiv. Ten překryjte pečicím papírem. Raději s pomocí někoho dospělého zapněte žehličku na střední teplotu a pomalu po papíru přejíždějte. Vydržte alespoň tři minuty. Tričko by mělo být už předem vyprané, aby později neměnilo tvar a obrázek se vám nekrabatil. Jestli se vám látka přece jen někde odlepí, poproste maminku, aby vám její okraj přichytila nenápadnými stehy. Nebo to zvládnete sami?

4. Nakonec můžete nažehlený tvar doplnit i kresbou fixem nebo jinými barvami na textil, jako jsme to udělali i u našeho tygra. Tomu jsme ještě přišili dva zelené knoflíky jako oči. Hodí se i nějaký vtipný nápis nebo alespoň podpis mistra návrháře!

postup_3

Léto je za humny, tak se do toho dejte, ať máte něco „nového“ na sebe!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *