Světem mastiček, olejíčků a krémů

Světem mastiček, olejíčků a krémů

V minulých článcích jste se mohli dočíst, jak by mělo správně vypadat přebalování a koupání. S tím samozřejmě souvisí i používání dětské kosmetiky, o které si řekneme něco více právě tentokrát.

Naše babičky si kdysi s tímto problémem asi tolik hlavu nelámaly, vystačily si s dětským pudrem, nějakým olejíčkem a mastičkou. Dnešní nepřehledný výběr kosmetiky by zmátl nejen babičky, ale možná je nepřeberné množství kosmetických výrobků matoucí i pro mladé maminky. Co musíme pro děťátko opravdu pořídit? A bez čeho se obejdeme?

Dětská pokožka si žádá ošetření po každém přebalování a koupání. Jakou kosmetiku máme kdy použít? Zkusíme si v té záplavě olejíčků, zásypů a tělových mlék udělat jasno.

Olejíčky

Tyto přípravky většinou obsahují olivový a mandlový olej, případně další druhy rostlinných olejů, které mají zvláčňující účinek. Aloe vera se přidává kvůli hydratačním schopnostem a setkáme se i s přídavkem éterických olejů z majoránky, heřmánku a dalších aromatických rostlin, které napomáhají trávení.

Olejíčky nejčastěji používáme, abychom ošetřili kůži, která je po koupání trochu vysušená. Mají ale i další uplatnění, speciální druhy zlepšují trávení a poskytnou úlevu při nadýmání, které může miminka nepříjemně potrápit. Jemně se jimi ve směru hodinových ručiček masíruje bříško. Při zvláště velkých obtížích se masíruje jakoby do spirály, která končí u levého stehna.

Tyto olejíčky používejte nejen při potížích, ale klidně jako prevenci. Vůně olejíčku se bude určitě líbit vám i vašemu děťátku a každodenní masírování se pro vás může stát příjemným rituálem.

Kromě zvláčňujících a masážních olejíčků jsou k sehnání také mycí olejíčky na zadeček. Používají se k očištění pokožky při přebalování. Většinou se lžíce oleje rozmíchá v misce vody, tak aby byla emulze celý den k dispozici. Tekutinou navlhčíme čistící ubrousek a očistíme plenkovou oblast. Vhodné je použít rozprašovač, který je také lehce dostupný, olejíček s vodou tak nastříkáte buď na ubrousek, nebo přímo na kůži děťátka. Pak jen pokožku otřete ubrouskem nebo plenkou. Pokožka je jak očištěná, tak chráněná tenkou vrstvičkou olejíčku, který povrch těla regeneruje.
Příště budeme v našem putování po světě kosmetiky pokračovat.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *