Seriál o scrapbookingu (1.)

Seriál o scrapbookingu (1.)

Co je to vlastně scrapbook? SCRAP znamená v angličtině výstřižek, BOOK je anglicky kniha. Takže scrapbook by se dalo volně přeložit jako kniha výstřižků nebo kniha s výstřižky.

To ale není tak úplně přesné. Scrapbook obsahuje hlavně fotografie, kromě toho může obsahovat i různé poznámky, úryvky dopisů nebo jakékoliv jiné texty. Takže scrapbook je vlastě netradiční fotoalbum, které kromě fotografií obsahuje poznámky, bordury, rámečky, různé ozdoby, mašličky, 3D obrázky a spoustu jiných dekorací.

Tato technika se pak nazývá scrapbooking nebo scrapbook-art. Navíc technikou scrapbooking si můžete vyrobit originální přání, oznámení nebo pozvánky.

Scrapbooking

Pro začátek nemusíte vyrábět hned celé album, ale stačí nějaká vydařená fotografie dětí, z dovolené nebo oslavy, vhodně upravena, fantazii se meze nekladou. Takto vyrobený list scrapbooku si pak můžete dát do rámečku a jen tak pověsit na zeď nebo vystavit na poličku, aby vám připomínal příjemně prožité okamžiky.

Scrapbooking se k nám dostal z USA a Anglie, kde je velmi rozšířen a oblíben. Ke zhotovení alba nebo přáníčka budete potřebovat speciální papíry, které neobsahují kyseliny a lignin, tudíž ani po létech nevyblednou. Rozměr papírů se uvádí vždy v palcích a nejrozšířenější je rozměr 12 krát 12 palců, což je 30,5 na 30,5cm. Papíry mohou být jednobarevné, jednostranně barevně vzorované nebo oboustranně barevně vzorované.

Scrapbooking

Příště se dozvíte o tom, jaké pomůcky, materiály a nářadí můžete použít a brzy se dostaneme i ke konkrétní výrobě přáníček, alb, visaček, krabiček nebo sáčků.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *