Sbohem letošním prázdninám

Sbohem letošním prázdninám

Letní prázdniny se pomalu blíží ke konci. Poslední den a žáčci se opět vrátí do školních lavic.

Myslíte, že váš potomek vše zapomněl? Jsou poslední prázdninové dny vhodné pro menší opáčko, nebo by si žáčci měli ještě naplno užívat léta?

Zasloužené prázdniny

Možná uvažujete, zda potomka trošku nepřipravit na návrat do školy, ověřit si, jestli za ty dva dlouhé měsíce nezapomněl číst, psát a počítat, ale pamatujte: Děti mají prázdniny proto, aby si odpočinuly a nabraly nové síly do dalšího školního roku, takže je určitě nepřetěžujte.

Využít poslední dny prázdnin k velkému drilu není zrovna dobrým nápadem. Toho si dítka dost užijí během školního roku. Neznamená to však, že jim nemůžete školu připomenout a s ní i povinnosti, které je za chvilku znovu čekají.

Taková hodinka denně strávená nad učebnicemi není vůbec od věci. Zkuste to ale pojmout spíše jako hru. Např. Zadejte potomkovi úkol typu „Popiš svůj největší zážitek z prázdnin“. Poté si o tom s ním popovídejte a upozorněte ho na chyby, kterých se dopustil. Můžete s ním také v rámci příprav do školy číst jeho oblíbenou knížku atd.

Zkrátka připomenutí školy ano, ale neberte vašemu žáčkovi poslední dny prázdnin úplně.

Správný start do nového školního roku

Před začátkem školního roku se také zaměřte na to, aby dítko mělo všechny potřebné pomůcky. Zkontrolujte stav jeho školní tašky, penálu atd. a vyjděte i s dítkem na nákupy. Snažte se vést vašeho potomka ke zodpovědnosti a nejdříve ho nechte samotného, aby rozhodl, co do školy potřebuje a co ne. Neznamená to však, že mu koupíte vše, na co si vzpomene.

Děti se snadno nechají strhnout trendy, nabídka je velká a váš miláček jistě touží po různých rádoby školních pomůckách, které ve skutečnosti jsou jen lapačem na peníze. Nemusíte se však módním trendům vyhýbat úplně. Když koupíte vašemu žáčkovi penál s módním motivem, jistě tak podnítíte jeho těšení se do školy. Minimálně se bude chtít pochlubit svým spolužákům. A každý bude mít něco nového, tak ať váš potomek není aut.

Napravte chyby z loňského roku

Možná na konci roku, když jste viděli vysvědčení potomka, vás začalo napadat, co všechno jste dělali špatně a co by bylo dobré zlepšit, aby mohla být vaše ratolest úspěšnější. Poučte se z chyb a buďte v tomto roce na své potomky důslednější, ale pozor: Nic se nemá přehánět, takže dopřávejte svému malému žáčkovi i dost času na dětské hry.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *