Příběh o Zoufálkovi

Příběh o Zoufálkovi

Chcete se jít podívat na rodinný kreslený film, který vás nejen pobaví, ale také vás vtáhne do dobrodružného děje? Pak je film Příběh o Zoufálkovi tím pravým.

Zoufálek je malý roztomilý myšák s obříma ušima, který se nedávno narodil v jednom království. Kromě sloních uší se od ostatních liší poněkud svérázným přístupem k životu, nad kterým kroutí hlavou jeho rodiče, učitelé i vrstevnicí. Sebrat sýr z pastičky na myši? Namalovat si obrázek kočky? Proč ne, Zoufálek má pro strach uděláno a nechce být tou šedivou myší, která jen něco okusuje a pořád se něčeho leká. Osud mu však postaví do cesty jednu velkou zkoušku, která jeho odvahu dostatečně prověří… Není to nic menšího než záchrana života krásné princezny a celého království. Jak se s tím myšák vypořádá? Podaří se mu přelstít armádu bojovných krys, která nezná slitování?

Myšák Zoufálek si díky velice povedeným a barevně neobvyklým animacím musí získat srdce každého dítěte a jistě i leckterého dospělého. Jeho kožíšek vypadá na filmovém plátně jako skutečný a takové jsou i jeho pohyby a grimasy. Myšák s krásnýma očima, velkýma ušiskama a měkkou srstí by měl určitě úspěch i jako plyšová hračka nebo třeba motiv povlečení nebo triček.

Tento dobrodružný příběh je natočen na motivy stejnojmenné knihy, kterou v roce 2003 napsala Kate DiCamillo. Za český překlad, který vyšel loni, dostal Milan Žáček výroční cenu Albatrosu v kategorie literatura pro čtenáře od 9 let.

Současně s premiérou filmu v českých kinech, která se uskuteční 5. února 2009, vychází v Albatrosu dárková obrázková kniha Příběh o Zoufálkovi. Místo obyčejných obrázků jsou v knize 3D objekty, které jsou inspirované ilustracemi z filmu, proto tohle vylepšené leporelo zaujme určitě i ty nejmenší.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *