Prázdniny

Prázdniny

Samozřejmě že přeju všem co nejkrásnější prázdniny! I těm, co říkají, že prázdniny nemají, jelikož jsou jen pro děti. Já si ale myslím, že prázdniny by měly být uznány jako regulérní roční období.

Vloni se nám prodloužení prázdnin tak zalíbilo, že jsme si to letos chtěli zopakovat. To ostatně víte. Takže vás asi napadlo, že vám nemůžu napsat, jak se mám, bo jsem momentálně na ostrově a tenhle sloupek samozřejmě vzniká ještě před odletem.

Ten den před odletem byl zvláštní v tom, že venku bylo asi padesát stupňů. Já pochopitelně vím, že jich bylo méně než padesát, ale když jsem celý den laškovala s rozpálenou žehličkou, tak pod padesát jít nemůžu. Vzhledem k tomu, že jsem měla chvílemi pocit, že to se mnou kvůli tomu vedru švihne, musela jsem si dělat přestávky. Taky jsem musela jít koupit ještě pár hovadin, na které jsem zapomněla.

Cestou ven jsem ve schránce našla složenku. Vypsala ji paní Maxová a vracela nám peníze za tuláka Maxe, kterého, jak vlastně taky víte, jsme vyměnili za (doufám) netulačku Maggie. Vyzvedla jsem tedy na poště peníze a poslala paní Maxové SMS s díky. V mžiku odpověděla. Na displeji mi bliklo: Maxik se nasel!

Byla jsem ráda, že je Max v pořádku. Maxovi si sběha Maxe nechají. Je to zvláštní, že někde v cizím městě, kam bychom normálně asi vůbec nezavítali, bude žít pes se jménem, které jsme mu vybrali. Osud je občas šprýmař, říkám si a doufám, že s Maggie nás žádné obdobné překvapení nečeká.

Ten den byl zvláštní i v tom, že Mladší jako jedné z nemnoha dětí v této republice právě začaly ty prázdniny! Přece! Vysvědčení si sice přebere později, ale už víme, že na něm budou zase samé jedničky! Hrdostí se dmu, přátelé, abyste věděli. No a jsem napjatá, jak to půjde na druhém stupni. Ačkoli nerada bych se napínala tak moc dopředu. Asi si naplánuju školní napnutí až na září.

My budeme mít, což taky víte, psí prázdniny. Mladší se nemůže dočkat a Lev řekl, že si musíme Maggie vyzvednout hned po dovolené, páč má ještě do konce týdne volno a chce si ji užít! Možná bych mohla začít uzavírat sázky, jak dlouho těm dvěma to užívání vydrží. Mezi námi – Mladší už teď sonduje, v jakých případech bych byla ochotna ji zastoupit při prvním ranním venčení! Pchá! No, však se dozvíte, jak to probíhá, z první ruky. Mám totiž takový nejasný dojem, že o psích prázdninách bude hodně psích sloupků. I když ten příští by mohl být kapku dovolenkový. To už totiž budu z ostrova doma. :O)

Překrááááásný vstup do prázdnin všem!

Vaše teta Fily

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *