Prasátko Pigi a jeho kouzelný svět

Prasátko Pigi a jeho kouzelný svět

Nakladatelství FRAGMENT přichází s novou knihou pro nejmenší čtenáře – Prasátko Pigi a jeho kouzelný svět. Vydejte se s prasátkem Pigym a jeho kamarády na pohádkové putování za nejlepším malířem map, zajícem Antonínem.

Cestou poznáte Pigyho zvířecí kamarády: nezbedného kocoura Vojtu, neposednou myšku Bibi, šikovnou kuchařku veverku Laskonku, moudrou sovu Hedu Okatou a spoustu dalších zajímavých zvířátek.

titul_velky

Ukázka z knihy:
Představte si, že jednoho krásného dne si jen tak lehounce pofukoval větřík, když najednou zesílil a přinesl něco nevídaného, vlastně to mohlo být i nějaké tajemství nebo něco strašidelné, byl to chuchláček. Chuchláček sem tam zapištěl, sem tam zachrochtal, a to už bylo jasné, že to není žádné tajemství, ani žádná děsivá hrozba, ale že to bude spíš něco veselého a legračního. I vítr byl najednou veselejší a začal s tím chuchláčkem dovádět a žertovat. Létal s ním nahoru a dolů, doleva a doprava, kolem dokola i čtvercem do čtverce … Vlétl do komína a vyletěl pecí. Div že chuchláček  neskončil v hruškovém koláči, co se tam zrovna dopékal. A pak, zničehonic šups! – vítr mrsknul chuchláčkem na prázdný papír, co ležel na stole, a odletěl zas někam do krajiny. Chuchláček zůstal sám na papíře.
A teď se začaly dít věci. Na papíře to zabublalo, jako když foukneš brčkem do limonády, pak to zaškrundalo, jako když má někdo velký hlad, a pak to tam začalo bobtnat a soptit, jako když  z hrnce na plotně přetéká krupicová kaše. A z toho bublání, škrundání, bobtnání a soptění najednou vykoukl rypáček. Roztomilý a růžový. Ten roztomilý a růžový rypáček zkusmo zachrochtal a pak pronikavě zakvičel. A jako by to bylo nějaké znamení, kde se vzalo, tu se vzalo, stálo tam celé prasátko! Roztomilé a růžové! A to vyjukané prasátko to byl Pigy…

strana
Zajímá vás, kdo byl první, s kým se Pigy setkal a proč se vlastně vydal za malířem Antonínem? Není nic jednoduššího, pokud už umíš číst sám, tak otevři knihu Pigy a jeho kouzelný svět. No a pokud jsi ještě opravdu malý nebo malá, tak popros svoje rodiče, aby ti knížku přečetli.

Knihu vydalo nakladatelství FRAGMENT, napsala jsi Tereza Karpianus, ilustroval ji Jan Vajda. Kniha je vhodná pro děti od 4 let.

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *