Pohádkový detektiv

Pohádkový detektiv

Detektiv Břetislav Hostivít je muž na pravém místě. Schopnost rychle se rozhodnout a vytrvalost při pronásledování zločinců jsou jeho velká plus. Dokáže nejen řešit záhady a zločiny například mezi vílami, černokněžníky a čarodějnicemi, ale obstojí i v boji s draky a temnými podzemními bytostmi.

Žije v pohádkovém městečku Žabí Nůsek, ve kterém se pořád něco děje. Únosy, léčky, souboje, loupeže jsou tu na denním pořádku, takže není divu, že má detektiv Hostivít stále co dělat. A i když na rozdíl od jiných slavných detektivů nekouří dýmku ani nehraje na housle, je podle svých slov „rychlý a pohotový, dovede přemýšlet, rozmýšlet a vymýšlet, jako když bičem mrská, umí se rozhodovat ve zlomku vteřiny, pronásledovat zločince až na kraj světa a odhalovat sebeskrytější tajemství…“

Příhody detektiva B. Hostivíta jsou psány bohatým stylem vyprávění, autor Zdeněk Karel Slabý si pohrává s jazykem, do vět za sebe staví synonyma, ale nijak to neubírá na poutavosti či čtivosti textu. Naopak, díky preciznímu popisu situací, postav a prostředí se čtenář snadno ponoří do pátrání detektiva Hostivíta a prožívá společně s ním jeho dobrodružství a dostává se na kloub vyšetřovaným záhadám.

pohadkovy_detektiv_maly

Interaktivnost vyprávění podporují se vtipem pojaté ilustrace Petra Morkese a také pro malé detektivy nezbytné pomůcky: mapy terénu, které malého čtenáře ještě více zapojí do děje.

Kniha je určena pro děti od 7 let, ale díky švihu a spádu vyprávění, často kořeněného nějakou vtipnou příhodou nebo poznámkou hlavního hrdiny, si jistě najde své příznivce i mezi staršími čtenáři.

Knihu Pohádkový detektiv vydal Albatros.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Hvězdičkou označené položky jsou povinné.

Ověření *