Michaela Burdová – VOLÁNÍ SIRÉNY

Michaela Burdová – VOLÁNÍ SIRÉNY
Nadaná a mezi mladými čtenáři velmi oblíbená Michaela Burdová pochází ze Sestrouně u Sedlčan a psaní se věnuje od 16 let. Zatím napsala deset knih pro děti i mládež. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, se kterou jsme vás již na Dětských stránkách seznámili. Její třetí díl se umístil na 3. příčce v Ceně dětí ankety SUK za rok 2009.
Po Jednorožcích následovala další fantasy série Křišťály moci, která se v anketě SUK stala 12. nejoblíbenější dětskou knihou za rok 2011.
Do temnější fantasy se autorka pustila se sérií o vlkodlacích – Syn pekel. V ní se také poprvé objevují její vlastní ilustrace.
Kromě psaní se Michaela Burdová věnuje i malování. V lednu 2002 uskutečnila svou první vlastní výstavu. Zaměřuje se na malby a kresby ke svým knihám a na obrazy zvířat.

Další napínavou sérií této nadané autorky je VOLÁNÍ SIRÉNY.

Prokleti_velky

1. díl – Prokletí

Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.
Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?

Pomsta_velky

2. díl – Pomsta

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá?
Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu – skutečnou sirénu…
Dosáhne Larissa za pomoci své sestry pomsty? Potrestá Derrena i dívku a její nejbližší, které se připletou do jeho života, nebo to všechno dopadne úplně jinak? … Larissa se nakonec nad Derrenem smiluje a od své pomsty upustí?

Knihy VOLÁNÍ SIRÉNY – PROKLETÍ, POMSTA napsala Michaela Burdová a vydalo je nakladatelství FRAGMENT.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *