Maminčino bříško

Maminčino bříško

Posledních pár týdnů začíná být mamince po ránu špatně a malého Pavlíka samozřejmě moc zajímá, co se to s ní vlastně děje. Když se dozví, že je maminka těhotná a bude mít miminko, není si moc jistý, jestli z toho má mít radost. Vždyť už jednu mladší sestřičku má, potřebuje vůbec dalšího sourozence?

rodina

Na podobné úvahy teď však není vhodný čas. Pavlíkovi totiž daleko více vrtá hlavou, jak se to miminko do maminky dostalo. Na povídačky o včelkách a čápech už je Pavlík velký, a tak si jeho rodiče vezmou na pomoc knížku Maminčino bříško, nalistují první stránku a pěkně od začátku se do ní ponoří.

Kudy se miminko dostalo mamince do bříška, jak tam asi roste, čím se živí, jak dýchá, co už dokáže a jak se vlastně dostane ven? Publikace pomocí příběhu a Pavlíkových zvídavých otázek srozumitelně a jasně vyloží dětem předškolního a mladšího školního věku vše potřebné, co se týká rozdílnosti pohlaví, početí a průběhu těhotenství.

Příručka pomůže nastávajícím sourozencům pochopit, co se s jejich maminkou děje a připravit je na příchod nového člena rodiny. Jednoduchý krátký textík provází názorné barevné ilustrace a kontrolní otázky pro malé čtenáře.

cap

Druhou část publikace tvoří tipy pro rodiče týkající se porodu a kojení a slovníček důležitých pojmů. Poslední strana nabízí přehled užitečných internetových adres k tématu porod a kojení.

Knihu vydává nakladatelství DharmaGaia jako první díl edice Už to vím! Další publikace z této knižní řady se věnují porodu, kojení, prvnímu roku miminka, císařskému řezu, dvojčatům, nošení v šátku, ale také například vztahu k prarodičům nebo bolestné problematice ztráty sourozence nebo smrti jiného blízkého.

Bříško

Maminčino bříško – text a ilustrace Regina Masaracchiová a Ute Taschnerová, vydalo nakl. DharmaGaia v r. 2009 jako 1. svazek edice Už to vím!

brisko

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *