Kosmetika do koupelny

Kosmetika do koupelny

Dnes ukončíme povídání o kosmetických přípravcích a tak trochu se vrátíme ke staršímu tématu – koupání miminek. Shrnuli jsme si, jak při mytí postupovat, ale víme, čím děťátko mýt, aby jeho pokožka netrpěla vysušováním?

Máme na výběr mezi mýdlem a přípravkem do dětské koupele, ovšem není mýdlo jako mýdlo a ani správný přípravek do koupele nemusíme napoprvé trefit správně.

Pokud se rozhodneme pro mýdlo, určitě sáhneme po mýdle určeném pro malé děti. Obyčejná mýdla vysušují pokožku, a tak je necháme na dobu, až budeme děti učit mýt si ruce po toaletě nebo po příchodu zvenku.
Mýdla jsou buď tuhá nebo tekutá, pro naše potřeby slouží spíše ta tuhá. Jejich základ tvoří přírodní rostlinné oleje, především olivové, kokosové a mandlové, které pokožce dodávají potřebný tuk. Heřmánkové výtažky se nepřidávají jen do krémů, jejich protizánětlivý účinek se využívá i u koupelové kosmetiky.

Kromě klasických přísad, jako jsou heřmánkové extrakty či rostlinné oleje, najdeme i mýdla obsahující konopné vitageny, které urychlují regeneraci buněk. Méně exotická jsou například jasmínová mýdla s protizánětlivým účinkem.

Pro děti starší tří let se vyrábí modelovací mýdla, která jsou krásně barevná a v kontaktu s vodou změknou. Nejenže s nimi dítě umyjete, navíc je mýdlová hračka nezničitelná (tedy dokud se „nevymydlí“) a rozvíjí dětskou fantazii. Taková mýdla sice stojí o nějakou tu korunku více než jejich „nemodelovací” příbuzní, ale určitě s nimi uděláte svému potomkovi radost!

Koupelové přísady pro děti se liší podle věku dítěte, různě vyvinutá pokožka si žádá specifickou péči. Pro kojence jsou určeny velmi šetrné přípravky, často obsahují měsíčkové výtažky s hojivými účinky. Mnoho z těchto přípravků není pěnivých, jen se nalijí do připravené vody ve vaničce a dítě omýváme žínkou namočenou v této vodě.
Při výběru si pohlídejte obsah alkoholu v přípravku, některá dětská kosmetika ho obsahuje. Alkohol nemusí nutně pokožce vašeho děťátka uškodit, ale je dobré vědět, čím vlastně dítě myjete, třeba pro případ alergické reakce.
Některé přípravky jsou naopak pěnové a nanáší se přímo na vlhkou pokožku. Pěnu pak pořádně opláchněte, na kůži po ní nesmí nic zůstat!

Tak jsme se dobrali závěru našeho povídání o dětské kosmetice, ale protože jsme zdaleka nevyčerpali vše, někdy příště se k tomuto tématu ještě vrátíme!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *