Kamila a Petr Kopsovi – Jak se krotí tygr

Kamila a Petr Kopsovi – Jak se krotí tygr

Vítejte ve škole krotitelů tygrů – vašich vlastních dětí! Tato kniha je vhodná opravdu pro všechny, pro děti i dospělé, pediatry, pedagogy a rodiče.

Lekce vycházejí ryze z praktických zkušeností kvalifikovaných krotitelů s praxí, proto nejde o žádné teoretizování. V několika lekcích se naučíte zacházet s tygry-dětmi, chápat je, rozumět jim a spolupracovat s nimi. Pokud zvládnete alespoň jednu lekci, uvidíte, že se život ve vaší rodině může velmi příjemně změnit. Pokud se dostanete až na konec, tak zaručeně svého tygra ochočíte a uvidíte, že i tygr může být přátelský…

titul_velky

Kamila a Petr Kopsovi se věnují práci s dětmi i dospělými. Mezi témata, která nejčastěji řeší, patří hyperaktivita a poruchy pozornosti dětí, traumatické zkušenosti, rozvody v rodinách, partnerské či sourozenecké neshody, stěhování a změny v životě s tím spojené. V ČR a v zahraničí jsou známí jako autoři metody Životních map (ve světě pod názvem Kops’ Method). V současné době se věnují přednáškové činnosti a školení lektorů.

Ukázka z knihy:

Když má tygr problém


Tygři mají jednu zvláštní vlastnost. Když mají nějaký problém, neumí se s ním svěřit. Neumí ani říci, jaký problém to je. A tak jsou smutní a ustaraní. Někteří se vztekají, protože si neumí pomoci.
Oni ani nevědí a netuší, že je možné svěřit se se svým problémem. Většinou si myslí: „Tak to snad ta mamka vidí, že se trápím, to přece musí vědět. To musí každý vidět a vědět.“ To je jedna část, kterou prožívá dítě-tygr.
Druhá část je ještě prozaičtější. Většina dětí a tygrů neví, co je jejich problémem. Proces uvědomování přichází teprve s přechodem do školy, kde se učí rozeznávat a pojmenovávat věci. Do této kategorie ale nepatří pocity a vnitřní starosti…

Úkoly pro vás:

1)    Víte, jaké problémy trápí vašeho tygříka? Víte, proč je smutný? Sedněte si s ním a proberte jeho strasti. Naučte své dítě, jak si má tygr říkat o věci.
2)    Popřemýšlejte, zda na své dítě nepřenášíte své starosti a své zátěže. Zeptejte se partnera, jak to vidí a vnímá on, zeptejte se přátel. Pokud potřebujete opravdu jasnou informaci, jak jste na tom, využijte metody Životních map. Sledujte pár dní své navyklé vzorce, jak reagujete, když si nevíte rady, když jste nešťastní, naštvaní…

Spolupráce malého krotitele s asistentem

Dítě potřebuje pochopit svého rodiče stejně jako rodič jeho. I tygr je spokojenější, pokud v klidu může jen přihlížet harmonii v rodině.
Tak jak se svého dítěte ptáte, co nového je ve škole, i dítě zajímá, co nového je u vás v práci, co zažíváte, jak se máte. Je to zcela něco jiného než házení problému na ostatní.
Jak na to?

Rady, jak řešit tento i spoustu dalších problémů, naleznete právě v této knize.

strana_1

Obsah knihy:


1.    lekce – Poznávání
2.    lekce – Komunikace
3.    lekce – Říkáme si o věci
4.    lekce – Učím tygra přijímat situaci
5.    lekce – ADHD není nemoc a „chlubí se tím“ mnohé známé osobnosti
6.    lekce – Učím tygra říkat si o pomoc
7.    lekce – PROČ
8.    lekce – Rodiče se hádají
9.    lekce – Počítač, internet, hry a multimédia
10. lekce – Relaxace aneb umíme odpočívat:
Den pro rovnoprávnost

Knihu Jak se krotí tygr vydalo nakladatelství Edika v Brně ve spolupráci s Albatros Media a. s. a je vhodná pro děti, rodiče, pediatry i pedagogy.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *