Ester Stará, Milan Starý – Povíš mi to?

Ester Stará, Milan Starý – Povíš mi to?

Sedněte si s knížkou na klíně, na koleno vezměte svého malého zvědavce a pojďte si pohrát se slovy. Přesně na to vydalo nakladatelství Mladá fronta krásně vypravenou knížku Povíš mi to? z dílny Ester a Milana Starých s podtitulem Hravé rozšiřování slovní zásoby. Na knížku dokonce volně navazuje aplikace Povíš mi to? Zvuky, která je ke stažení na App Store.

titul_do_textuLogopedka Ester Stará sestavila knížku z hravých úkolů, při nichž budete hledat logické i slovní souvislosti, porovnávat obrázky i hledat rýmy. Jednotlivá témata zabírají vždy jednu dvoustranu, takže se v nich dobře orientuje a děti se mohou soustředit na celou plochu rozložené knížky.

Od jednodušších úkolů, jako je hledání správného oblečení, rozdílů mezi obrázky nebo poznávání tvarů, se můžete propracovat až ke společným hrám typu slovního fotbalu, volných asociací nebo hádání tajné osoby, na kterou myslíte. Mezi náročná cvičení pak patří hledání správných tvarů slov po číslovkách, spisovných variant nebo rozlišení významu sloves podle zvratného zájmena se.

strana_1Největší devizou celé knížky je originální výtvarné zpracování Milana Starého, které samo o sobě děti nutí pátrat po stránkách, prozkoumat každý detail a splnit všechna zadání. Odměnou jim pak je kromě doteku poznání a radosti ze hry i malé morče Bo, které se vždy někde na okraji objeví. A shání se po salátu…

Knížka je určena pro děti od 5 let a do rukou by ji měli vzít nejen rodiče, ale pro inspiraci i učitelé mateřských škol nebo prvních ročníků základních škol.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *