Ema a pusinkový lupič

Ema a pusinkový lupič

Po městě se plíží hubený přízrak s velkým kulatým břichem. Po jeho nezvané návštěvě ubývají v rodinách láskyplné pusinky. Zarazí tuhle katastrofu malá Ema a její pomocnice – babička a „čarodějnice“ Prstová?

V příběhu, který začíná divže ne hororově, se nehraje o nic menšího než o lásku a štěstí všech dětí i jejich rodičů. Ale nečekejte nic sentimentálního. Hrdinkami jsou kromě holčičky Emy svérázné a velmi moderní seniorky – Emina babička, vášnivá tanečnice a posluchačka „Frenka Slintáry“, a o nic méně originální sousedka Prstová, která se nejraději prohání na své fialové motorce. Do kuriózního spolku schází už jen gigantická Vilma, zvaná Vichřice, které její vzrůst brání v cestě k vysněnému manželovi a rodině.

titul_velky

Když si Ema všimne, že tatínek a maminka už nejsou k sobě tak milí a pusinek už nemá nikdo z nich na rozdávání, rozhodne se přijít záhadě na kloub. Stopy vedou k podivnému chlapíku Vincentovi, který se bez cizích pusinek neobejde. A tak se celá skupina pátraček ryze ženskými zbraněmi pokusí pomoci nejen panu Vincentovi, ale celému městu…

list_velky

Kromě čtivého a vtipného textu Rudolfa Krále si knížku oblíbíte hlavně kvůli originálním ilustracím Lukáše Urbánka. Obrázky zabírají jistě dvě třetiny knížky a z velké části ji vlastně i vytvářejí. Dětsky bezprostřední kresby, kdy korpulentní babička připomíná školní výuku množin a podmnožin s pomocí kružítka a patka kavalíra Karla hrozí, že se zabodne do ňader některé z kyprých žen, vás určitě pobaví. Zatímco pro autora textu jde o první knížku pro děti, grafik Lukáš Urbánek už má za sebou úspěšnou dvojici knih o doktoru Rackovi a jeho motorce nebo spolupráci se skupinou Kašpárek v rohlíku.

Knížku Ema a pusinkový lupič vydalo nakladatelství Mladá fronta a je vhodná pro malé čtenáře od 5 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *