Dnes má svátek Vanda

Dnes má svátek Vanda

Dnes má jmeniny vystudovaná fotografka a herečka, máma dvou dcer, dcera slavného mima, herce a divadelního pedagoga v jedné osobě a známé malířky, manželka úspěšného herce, majitelka charismatického hlasu a velká milovnice zvířat. Za tímto výčtem se neskrývá nikdo jiný, než sympatická blondýnka Vanda Hybnerová.

Co má ráda Vanda Hybnerová

U Vandy Hybnerové není o lásce k dětem a ke zvířatům pochyb. Spolu se svým manželem Sašou Rašilovem a dcerami Toničkou a Pepinou přesídlila z velkoměsta na venkov a nemůže si to vynachválit. Na Vysočině, kde bydlí, chová koně. Každá z holek – Vanda, Toňa i Pepina – mají toho svého, dokonce i podle velikosti. Kromě té největší koňské lásky, mají i stádečko ovcí, psy, kocoury, králíka a samičku potkana. Dokonalý zvěřinec. Podle slov Vandy je to ta nejlepší relaxace, jakou si dokáže představit.

Vanda Hybnerová se narodila 30. 9. 1968 a jako dcera Borise Hybnera, našeho snad nejznámějšího mima, k divadlu a herectví přičichla velmi brzy. Hrála už od svých 12 let a po vzoru otce koketovala i s pantomimou, kterou má velice ráda a doufá, že se k ní ještě jednou vrátí. Než se ale pustila do studia herectví na DAMU, vystudovala na grafické škole obor fotografie. Dnes si fotí pro radost a věnuje se především portrétům a jevištní fotografii, protože jak říká, vidí jako herečka podstatu jeviště jinýma očima než „pouhý“ fotograf. Neholduje digitálním fotoaparátům a upřednostňuje klasický způsob focení a vyvolávání fotek.

Vanda Hybnerová dětem

Vanda Hybnerová má své obdivovatele především z řad divadelních znalců, kteří vědí, kolik rolí už na prknech s grácií odehrála. My se ale zaměřujeme na dětského diváka, proto připomeneme role v dětských představeních a filmech.

V pražském Divadle Komedie hrála hned ve dvou pohádkách – Alenka v kraji divů a Tři zlaté vlasy děda Vševěda.

V rámci filmování hrála v roce 1993 v pohádce Neklejte, princi.

O pár let později (2001) si zahrála švadlenu v příběhu o kamarádství kluka a holky, co si říkají zásadně příjmením a mají jedno zvláštní sluchátko. Už víte? Ano, je to Mach a Šebestová. Tentokrát v jiné než kreslené verzi od Adolfa Borna. Film se jmenuje Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko.

Jako princeznu Hildegardu jste mohli Vandu vidět v pohádce z roku 2006Poslední kouzlo. Je to pohádka, ve které se hodně zpívá. V Tatranském království žije princ Vranko (Michal Zelenka), ve Vltavském zase princezna. Jmenuje se Liduška a hraje ji Lucie Vondráčková. V pohádce nechybí ani kouzla a čáry. Čaroděje Čara ztvárnil Jiří Lábus a bosorku Bosku Ivetta Blanarovičová.

Pokud si už na pohádky připadáte velcí a dáváte přednost rodinným komediím, musíme zmínit roli Pavly, maminky dvojčat a cvičitelky jógy ve filmu natočeném podle knihy Fan Vavřincové Taková normální rodinka (2008). Rodiče Pavly si zahráli Eva Holubová a Jaromír Dulava, její sestru Káču hrála Monika Zoubková a jako nápadník Káči se vyřádil Jirka Mádl v roli Zdenka.

Že má Vanda Hybnerová děti opravdu a ráda a patří do našeho dětského kalendáře, podporuje i fakt, že se zapojila do akce Celé Česko čte dětem. Takže přejeme všem Vandám krásný svátek a připomínáme, že číst je fajn!

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *