Dnes má svátek Řehoř

Dnes má svátek Řehoř

Jméno Řehoř pochází z řeckého grégoros – bdělý. Jeho další podoby jsou Gregory, Gregor, Greg nebo taky Grzegorz. Včera jsme se s Angelou Watson pomyslně podívali do Ameriky a ještě tam chvíli pobudeme s Gregem Vaughanem.

Herec Greg Vaughan (15. 6. 1973) se narodil v Dallasu ve státě Texas, kde strávil dětství. V 16 letech se začal věnovat modelingu a po maturitě na střední škole odjel do Milana, kde pracoval pro různé věhlasné návrháře.

Lehce rebelský výraz, smutné oči, úsměv, co dělá ve tvářích dolíčky, ostře řezané rysy, vymodelovaná postava… To je Greg Vaughan, který se vrací do vlasti, usazuje se v Los Angeles a zkouší štěstí na hereckém poli. Netrvalo dlouho a roku 1989 dostal roli v seriálu s Davidem Haselhoffem alias Mitchem Buchannonem. Všichni si určitě na Pobřežní hlídku vzpomenete.

A kde jinde jste mohli Grega vidět? Třeba v seriálu Beverly Hills 90210, který se celý točí kolem party přátel a jejich zážitků, problémů, lásek a všeličeho, co patří k dospívání. Hlavní role dvojčat Brendona a Brendny hráli Jason Priestly a Shannen Doherty, blondýnku Kelly hrála Jennie Garth, kudrnáče Steveho Ian Ziering, charismatického Dylana Like Perry, chytrou Andreu Gabrielle Carteris, Davida Brian Austin a Donnu Tori Spelling. Tento seriál byl dobrým odrazovým můstkem pro nejednoho začínajícího herce.

Grega Vaughana jste mohli vidět i v nedávno reprízovaném seriálu o šestnáctileté čarodějce, která bydlí s trochu zvláštními čarujícími tetami a jedním mluvícím černým kocourem. Jmenuje se Sabrina – mladá čarodejnice.

Následovala role v dalším seriálu, který jste možná viděli – Will a Grace.

V seriálu Čarodějky dostal  Greg poměrně velký prostor v druhé řadě, kde ztvárnil roli Dana Gordona.

Dnes žije Greg Vaughan v Los Angeles se svojí manželkou modelkou Touriyou Haoud a jejich tříletým synem Jathanem Jamesem. Kromě herectví, hraje na kytaru, jezdí na koni, hraje basket a baví ho windsurfing.

***

Dnes pro vás máme ještě na závěr pár pranostik, které se s dnešním dnem pojí. Můžete pozorovat, jestli mají pravdu…

Na svatého Řehoře přeletěly vlaštovky přes moře.

Na svatého Řehoře žába hubu otevře.

Na svatého Řehoře plave led do moře a čáp letí od moře.

Na svatého Řehoře den s nocí v jedné míře.

Ta co myslíte, jsou pravdivé? Pozorujte a popřejte Řehořům prima den.

V psím světě slaví Babeta. :O)

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *