Dnes má svátek Nela

Dnes má svátek Nela

Dnes „oslavíme“ svátek s herečkou Nelou Boudovou. Do dětského světa se doslova zapsala, a to knížkou Eliška a Korálníčci, která vyšla i na 2CD jako audiokniha namluvená autorkou. Před letními prázdninami plánuje Nela Boudová vydat druhou knížku, ta by podle jejích slov měla být i pro starší děti, i když má dokonale dětský romantický název O víle Voněnce.

Eliška a Korálníčci

Knížka Eliška a Korálníčci vyšla v roce 2008, ilustroval ji Nelin kolega z Činoherního klubu Jan Janák. Nutno uznat že velmi půvabně. Eliška je malá holčička, která nosí červené korále. Z nich se večer co večer stávají skřítkové Korálníčci, kteří ji pomáhají zorientovat se v pro ni složitém dospělém světě, povídá si s nimi, řeší problémy, doprovázejí ji na návštěvy k babičce, kde žije i svérázný ekologicky zaměřený vegetariánský strýc Tonda. Protože žije šestiletá Eliška jen s maminkou, přijde jí pomoc skřítků vhod i ve chvíli, kdy se seznamuje a hledá cestu k máminu novému příteli. Skřítci jí zkrátka usnadňují zvládat pro dítě nelehké situace a mohlo by se zdát, že by každý z nás v období, kdy ještě dospělému světu až tak moc nerozumí, nějakého toho skřítka Korálníčka vedle sebe potřeboval…

Sama Nela Boudová přiznává, že pohádková Eliška je jí v mnohém podobná a že si při psaní hodně zavzpomínala na svoje dětství. Snad proto vznikla nakonec knížka pro holčičky, ačkoli je herečka maminkou dvou kluků – Andreje a Dalibora. Ti jí prý při psaní ale vydatně a ochotně pomáhali.

Nela Boudová se narodila 1. 12. 1967. Původně se jmenovala Neila, Nelou se stala až v období, kdy chodila do třetí třídy. Její biologický otec byl z Tunisu, ale poprvé se spolu viděli, když bylo Nele 18 let. O těchto soukromých věcech nerada mluví, ale jisté je, že za svého tátu pokládá člověka, který ji celý život vychovával a vstoupil jí do života kolem jejích 9 let. Do té doby vyrůstala na vesnici u babičky na Chomutovsku. Ta pohádková babička je prý té její skutečné hodně podobná. Z jejího dětství se v knize objeví i jiné postavy. I ona měla jako malá holka papouška Filípka nebo třeba strýce Tondu…

O víle Voněnce

Druhá pohádková knížka O víle Voněnce by měla vyjít před letošními letními prázdninami. Už teď se můžete těšit na příběh tří sester. Jsou to víly s motýlími křídly, každá z nich je jiná, jedinečná a svá. Jmenují se Fiflenka, Julinka a samozřejmě nesmí chybět víla z názvu knížky – Voněnka.

V televizi

Jméno Nely Boudové budou znát spíše dospělí. Odehrála spoustu rolí ve filmech i na divadle. Děti ji mohly vidět v pohádce O uloupené divožence z roku 2007, kde měla menší roli. Spíše si ji ale budete pamatovat z komediálního rodinného seriálu Horákovi. V seriálu vystupuje jako učitelka Soňa. Je kolegyní a kamarádkou jedné z hlavních postav Lucie (Lucie Benešová) a objevuje se snad v každém díle. Lucie má dvě dcery – Evu a Terezu – a společně s Janem (Igor Bareš) a jeho syny – Tomášem, Ondrou a Kubou se postupně snaží stát skutečnou rodinou.

Přejeme Nele příjemně prožitý sváteční den a úspěchy na hereckém i literárním poli.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *