Dnes má svátek Anděla

Dnes má svátek Anděla

Je 70. den v roce a u nás i na Slovensku slaví jmeniny andělé. Totiž všechny Anděly, Angelíny, Angeliky a Angely. My budeme mluvit o Angele Watson, představitelce Karen Fosterové z oblíbeného seriálu Krok za krokem.

Stejně jako její seriálová postava, byla Angela Watson (12. 11. 1975) dítě s pohlednou tvářičkou. Než se přes reklamy dostala až k jedné z hlavních rolí seriálu, jehož sedm řad se natáčelo v letech 1991–1997, přihlašovali ji rodiče v jednom kuse do různých soutěží krásy, které jsou v Americe tak populární. Z nich si Angela odnesla 60 korunek a na 200 cen. Není tedy divu, že jí role trochu marnivé a do sebe zahleděné Karen, která touží být modelkou a úpěnlivě pečuje o svůj vzhled, padla jako ulitá. Peníze, co natáčením vydělala, ale z velké části utratili její rodiče. To ji v roce 2000 inspirovalo k založení organizace Child Actors Supporting Themselves. Tato organizace pomáhá dětským hercům a malým sportovcům, aby takové rozčarování jako Angela nemuseli zažít.

Krok za krokem

Postava Karen Fosterové (dabing Kamila Špráchalová) byla zatím její životní rolí. Po ukončení natáčení úspěšného seriálu už příliš štěstí jako herečka neměla. Léta zůstává v podvědomí mnohých jako dlouhovlasá tmavovláska Karen, jedna z dcer sympatické Carol Lambertové, dříve Fosterové (Suzanne Somers / dabing Helena Friedrichová).

Příběh začíná v okamžiku, kdy se Carol během dovolené na Jamajce zamiluje do pohledného majitele stavební firmy Franka Lamberta (Patrick Duffy / dabing Pavel Zedníček) a navzdory svým zásadám se spolu impulsivně vezmou. Jakmile se vrátí domů, stojí před těžkým úkolem – říct tuto novinu nic netušícím dětem. Kromě prostřední Karen, které je v začátcích seriálu 14 let, má Carol ještě starší dceru Danu a mladšího syna Marka. Blondýnka Dana (Staci Keanan / dabing Jana Páleníčková) má 16, je inteligentní, trochu upjatá a myslí si, že má vždycky pravdu. Markovi (Christopher Castile / dabing Vít Ondračka) je 11 let, je to opatrný studiem posedlý kluk.

Rodina Franka Lamberta je jako protipól vůči kultivovaným ratolestem okouzlující Carol. Nejstarší syn John Thomas, kterému celých sedm řad neřekne nikdo jinak než J. T. (Brandon Call / dabing Michal Jagelka), si okamžitě nepadne do oka s Danou. Dokonce ji po většinu seriálu bude přezdívat „Štěkna“. J. T. má v začátcích příběhu 15 let, školou jen tak prolézá, je trochu flákač a kromě televize a jídla ho zase moc věcí nezajímá. Prostřední dítě Franka se jmenuje Alicia, ale všichni jí říkají Al (Christine Lakin/dabing Barbora Straková v 1. sérii, Lucie Vondráčková v 2. – 7. sérii). Má 11, je spíš trochu jako kluk, je sportovně nadaná, ničeho se nebojí a má smysl pro humor. Nejmladším dítětem je sedmiletý Brendan (Josh Byrne/dabing Bohumil Švarc ml.), který během 6. série seriál opustí bez bližšího vysvětlení.

Od roku 1995 přibude do rodiny Lambertových-Fosterových spojovací článek s oběma příjmeními. Dcera Franka a Carol – roztomilá blonďatá holčička Lilly (Emily Mae Young / dabing Anna Švormová).

Během těch let se v humorném seriálu objeví několik dalších výrazných postav. Nesmíme zapomenout na diváky milovaného Codyho, zvaného „Kouďák“ (Sasha Mitchell / dabing Filip Jančík). Cody je Frankův synovec, na svět se kouká po svém a po svém ho i žije. Bydlí na dvoře Carol a Franka ve vlastním karavanu, rád hraje na baskytaru a pořád se kolem něj něco děje. Dana si o něm myslí, že je tak trochu blázen. No, při tom, co vyvádí, se někdy ani nemůžeme divit…

Další výraznou postavou se postupem času stal Richie Halke (Jason Marsden / dabing Jan Dolanský). Z počátku ho poznáváme jako nejlepšího přítele J. T., ale po odchodu Kouďáka dostává jeho postava více prostoru a Richie se v roce 1997 stává přítelem Dany.

V neposlední řadě musíme jmenovat i šarmantního kadeřníka a kamaráda Carol, který přijíždí, aby si léčil zlomené srdce a spolu s Carol si otevřel kadeřnický salón. V šesté sérii se nám tedy představí okouzlující Jean – Luc Rieupeyroux (Bronson Pinchot / dabing Libor Terš).

Více asi netřeba psát. Seriál Krok za krokem běžel na našich obrazovkách už v několika reprízách a jistě všechny postavy dobře znáte. Včetně půvabné Karen alias Angely Watson.

Všem Andělkám andělský čtvrtek.

Čekáte ještě na psí kalendář? Pak kupte nějakou laskominu psí slečně Sisi, dnes má svátek. :O)

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *