Dnes je to i s receptem

Dnes je to i s receptem

Paní trpaslíková stála tuhle před zrcadlem a pokoušela se udělat si culík. Zkoumavě na sebe hleděla a najednou povídá: „Mami, nemám odstátý uši?!“ „Nemáš. Proč bys měla mít, prosím tě, odstátý uši?“ Podivila jsem se. Mladší se nadechla: „No, víš, nám teď přišla do školky nová holčička a té strašně odstávají uši. Doufám, že to od ní nechytíme!“

S uspokojením konstatuji, že odstávající uši druhorozená nechytila. Nechytila ani neštovice, čímž už až tak nadšená nejsem, neboť jsem s nimi byla již vnitřně smířena. Zato chytla bacily, s kterýma jsem fakticky nepočítala a od čtvrtka se potí v posteli. Nu což, aspoň máme čas číst Šarlotinu pavučinku, o které brzy podám hlášení. Až to přelouskáme. Všimli jste si, jak je čtení nahlas vyčerpávající a jak knížka mnohem déle vydrží nepřečtená?

Protože jsme doma, vymýšlím nějakou rukodělnou činnost. Masky už dělat odmítám. Jen moje dítě je schopno vyrobit si strašidelnou masku, nechat si do ní vetknout gumičku, připlácnout si masku na ksichtík, vrhnout se nedočkavě k zrcadlu a pak zařvat jako šílenec: „Jéééžišmarjá, já se bojím! Kam jdeš?! Neopouštěj mě! Nenechávej mě tu se mnou samotnou! Podívej se, jak vypadám hrozně!!!“ Masku pak odložila a obcházela ji obloukem tak dlouho, dokud ji nenapadlo namalovat strašidlu usměvavou pusu a domalovat obří zakroucený řasy, čímž docílila toho, že se ze strašidelné masky stala maska připomínající transvestitu po bujarým večírku. Již se jí nicméně nebojí.

Takže uvažuju, že zaběhnu na nákup a konečně vyrobíme plastelínovou hmotu, na kterou jsme dostaly recept ve školce. Je to stejná hmota jako modelína, co už máme, dají se jí vyrobit hromady a navíc pěkně voní. Pro ty, kteří taky potřebují vymyslet trpaslíkům činnost, připojím na závěr recept.

Recept na modelínu

  1. Ze zásob hladký mouky, kterou máte určitě doma (my teda jo), ukradněte 2 hrnky.
  2. Aby to soli nebylo líto, odměřte jí 1 hrnek.
  3. Až to všechno vrznete do nějaké nádoby (já to míním všechno naflákat do mísy), přidejte k tomu 2 lžíce oleje.
  4. Dál budete potřebovat 2 lžičky kyseliny citrónové (tu nějakým zázrakem doma mám, ale vůbec nevím proč).
  5. Další věc máme doma stopro všichni – je to voda. Na náš recept jí budete potřebovat 4 hrnky a musí být vřelá.
  6. Míchejte, až se z vás bude kouřit.
  7. Hmoty bude překvapivě hodně, takže si ji rozdělte na tolik dílů, kolik budete chtít barev. Jednotlivý díly pak obarvíte potravinářským barvivem, který zařídí i to, že modelínu parádně provoní (to je právě to, co musím jít koupit).
  8. Výsledky vašeho snažení uložte do nějakých nádob, který lze uzavřít, protože se vám to jinak na vzduchu vysuší, ztvrdne, začne se to drolit a bude to na prd (já docela lituju, že jsem nezačala schovávat kelímky s víčkem od jogurtů Princ. Teď by se hodily).

A to je dnes asi tak všechno. Tvorbě i zdraví zdar!

Vaše teta Fily

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *