Bohové Olympu – Znamení Athény a Hádův chrám

Bohové Olympu – Znamení Athény a Hádův chrám


Rick Riordan
je v literárním světě opravdu doma a dokonale se v něm vyzná. To dokazuje i v dalším pokračování série Bohové Olympu, které vás nenechá vydechnout. Kniha je nabitá akcí, různými zvraty a rozuzleními až do úplného konce.

Znamení Athény

Znovu se setkáte s nejrůznějšími postavami řecké a římské mytologie, dostanete se na místa nabitá atmosférou antického Říma a budete bez dechu sledovat, jak příběh Percyho Jacksona a jeho šesti kamarádů, polobohů, a odvážného satyra dostává úplně nové rozměry a ožívá vám před očima.

Znameni_Atheny_titulChystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z tábora Polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.

Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva…

Haduv_chram_titulHádův chrám

Čas se krátí. Bránu smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít?

Dokážou se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokážou svým dětem pomoci a k táboru Polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *