Bohové Olympu – Proroctví

Bohové Olympu – Proroctví

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!

Nakladatelství FRAGMENT přichází s další sérii knih  od spisovatele Ricka Riordana Bohové Olympu – Proroctví. Tato kniha je první knihou ze série knih, které volně navazují na knihy Percy Jackson. Nebudu se mýlit, když řeknu, že všichni, kteří Percyho Jacksona četli a byli jeho příznivci se mají na co těšit. Nejde jen o nějakou „náhražku“ Percyho Jacksona, ale o zbrusu nová dobrodružství a příběhy… Na scénu přicházejí nové a značně nebezpečné situace a místa a čas neúprosně běží.

Ve světě bohů nemůže být ani chvíli klid. Je to jen půl roku, co polobohové s pomocí svých rodičů porazili Titány a zachránili Olymp a už se zase něco děje… Percymu se nepodařilo vyvarovat se trablů a malérů a dokonce se i ztratil. Nikdo neví kde je… A zmizením Percyho začíná nové skvěle dobrodružství! Olymp je opět zavřený a žádný z rodičů se ke svým dětem nezná… Veškerá spojení s Olympem umlkla!

Na scénu přicházejí noví hrdinové – Jason, Piper a Leo. Jason se probudí v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když své spolužáky nepoznává, neví ani, kdo je on sám, a netuší, jak se tam vůbec ocitl. Ale to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci… Naštěstí jsou naši noví hrdinové zachráněni a odvezeni do Tábora polokrevných. Tam se však dlouho neohřejí – po pár šokujících vysvětleních zahrnujících bohy, kteří skutečně existují, a fakt, že jde vlastně o záchranu světa.

Takže Lea, Piper a Jason se vydávají na svou první nebezpečnou výpravu vedenou proroctvím. Podaří se jim přitom všem vypátrat i Percyho Jacksona a vrátí se Jasonovi paměť? A pokud ano, co vlastně zjistí?

Ukázka z knihy:

Leo byl nadšením  bez sebe.

Jak všichni zírali, když přiletěl na drakovi do tábora! To stálo za všechny prachy! Měl pocit, že jeho sourozenci ze srubu vyletí z kůže.

A Festus byl úžasný. Nespálil jediný srub a nesežral žádného satyra, jenom vylil trochu oleje z ucha. No dobře, dost oleje. To se spraví pak.

Leo nevyužil šance říct všem o bunkru číslo devět ani o plánu létající lodi. Potřeboval čas, aby si to všechno promyslel. Řekne jim o tom, až se sem vrátí.

Pokud se vrátím, pomyslelo si něco v něm.

Ale kdepak, vrátí se. Vzal si z bunkru kouzelný opasek s nářadím a spoustu super zásob, které teď bezpečně odpočívaly v batohu. Kromě toho s sebou měl draka chrlícího oheň – je trošku děravého. Co by se mohlo pokazit?

Knihu Bohové Olymplu – Proroctví napsal Rick Riordan, vydalo ji nakladatelství FRAGMENT a je vhodná pro čtenáře od 11 let.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *