Animátoři a rejže

Animátoři a rejže

Není žádným tajemstvím, že koupí nového fotografického přístroje se v tomto směru rozvášnil Lev ještě více než kdy před tím a stal se fotografem vskutku zapáleným.

Ačkoli se zdálo, že bude novým přístrojem na nějakou dobu absolutně ukojen, či jak on sám s oblibou říká saturován, neboť se mu toto slovo líbí, netrvalo dlouho a pochopitelně vyšlo najevo, že si měl koupit hračku mnohem lepčejší a tak dále. Jelikož se však setkal s nepochopením, zakoupil si alespoň v rámci svých šestatřicátých narozenin všeliké fotografické doplňky. Začal celkem nenápadným sklíčkem, který často šroubuje na objektiv a všelijak s ním kroutí. (Všimněte si, prosím, mé vybrané terminologie…). Skončil stativem. Staviv má sice teleskopické nožky a je z odlehčeného materiálu, přesto je zavazadlem objemnějším, než jaké by si Lev přál. Nějakou dobu se nás pokoušel obalamutit tvrzením, že nošení stativu je pro nás čest. Skočila mu na to jen Mladší a skutečně párkrát stativ hrdě nesla.

Na dotaz: „Co s tím budeš fotit?“ Lev pravil, že hodlá nafotit západ slunce a k tomu stativ samozřejmě potřebuje. I se slovy: „To ty jsi říkala, že mám mít koníčka!“ sbalil svých pět švestek a odjel jednoho letního večera nafotit kýžený západ na místo, které si předtím důkladně vybral dle tajných kritérií. Místo jest na poli hned vedle frekventované čtyřproudové silnice a je z něj vidět notný kus našeho velkoměsta. Lev se stativem způsobil projíždějícím řidičům mírný šok, bo u něj všichni zpomalovali domnívajíc se, že jim patrně neomaleně měří rychlost jejich jízdy. Lva to pobavilo.

Jednoho dne přišel Lev na to, kterak svoji nejoblíbenější hračku ještě více využít a svůj geniální nápad svěřil Mladší. „Natočíme film!“ Oznámil jí slavnostně. Paní trpaslíkové nebylo vůbec divné, že chce otec točit film s foťákem, páč to byla přece ona, kdo konstatoval, že foťák připevněný ke stativu vypadá jako kamera. A tak jí Lev poodhalil roušku tajemství animace.

Zatím společně natočili tři animované filmy. Mně se nejvíc líbí ten, kde Mladší leží na zádech v posteli, ruce za hlavou, culí se a po břiše jí putuje sýrová raciolka až do pusy, aniž by hnula brvou. Další dva filmy jsou bez živých aktérů. Na jednom je Ken, všelijak se vrtí, a když k němu přijde Barbie, bezostyšně se na sebe vrhnou. Scénáristkou byla v tomto případku Mladší. V druhém filmu můžete sledovat rostoucí stavbu dřevěnýho domečku z úžasné stavebnice Kapla, kterou dostala trpaslíková k narozkám. Když je domeček zázračně dostaven, stěhují se do něj obludky z kindervajec. Je to fakt pecka. Bohužel vám ani jeden z těch filmů neukážu, páč Lev říká, že jsou moc velký či co.

Mladší „natáčení“ tak nadchlo, že jí Lev nakonec svěřil i mačkání spoustě. Připravili si obraz a pak Lev řekl: „Můžeš, rejžo!“ Mladší chvíli ochotně spolupracovala, ale pak už jí to nedalo a uraženě vedoucímu režie alias Lvovi povídá: „Tak hele, hra je to dobrá, ale proč mi pořád říkáš rejže?!“

Hezkou neděli a druhý týden školního roku! A ať už nepršíííííííí!!!

Vaše teta Fily

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *