Alex T. Smith: Bruno – Malovánky

Alex T. Smith: Bruno – Malovánky

Pro volné prázdninové dny se dobře hodí malovánky s pejskem Brunem, které by se spíš měly nazývat domalovánky.

Pejsek Bruno je postavička známá z pěti knížek, které už v průběhu letošního a loňského roku vyšly v nakladatelství Mladá fronta. V nich zvídavý Bruno a jeho nejlepší kamarád pan Žmolkofuska, což je vlastně obyčejná ponožka, zažili mnohá dobrodružství, jak napovídají podtituly jednotlivých knížek (… na venkově, u moře, na horách, ve městě a v cirkuse). 

strana_1Tentokrát ale nebudou malí čtenáři jen sledovat, co se kamarádům přihodí. Autor a ilustrátor v jedné osobě – Alex T. Smith – dětem přichystal tzv. domalovánky. Celá knížka (128 stran) je vyplněna úkoly, které je třeba splnit. Nejdřív bude fajn se naučit kreslit samotného Bruna, potom si vymyslet vlastního textilního kamaráda podobného panu Žmolkofuskovi a jde se na věc. Na každé dvoustraně je motiv k domalování nebo jiné aktivitě. Je libo pořídit Brunovi nějakou čepičku nebo paruku? Dokážete nakreslit filmový plakát ke strašidelnému filmu, na který se Bruno chystá? Nebo se podle něj naučíte originální taneček? Pro písmáky má Bruno taky něco, detektivní příběh se ztraceným dortíkem čeká na dokončení. Nebo si můžete dokreslit a vystřihnout opravdovou pohlednici s malým psíkem. Pak už stačí jen skočit pro známku a pohled se může vydat na cesty.

Jestli jsou děti občas nad prázdným bílým papírem nešťastné, že nevědí, do jakého obrázku se pustit, nebo je už nebaví jen vybarvování, jsou malovánky s Brunem přesně tím pravým. Stačí jen nalistovat nový obrázek.

Knížka má formát A5, takže se vejde do každého batůžku i cestovního kufru. A byl by div, kdyby se přes léto dětem nepodařilo ji celou vyplnit. Je vhodná pro všechny umělce starší 5 let.

titul_1

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *