Alergie aneb Jarní trápení

Alergie aneb Jarní trápení

Tak a máme tu zase jaro! Kdo by neměl rád první sluneční paprsky, které pohladí po tváři i po duši. První kvítky a jak voní! Jen si přičichnout a… Pšík! Něco není v pořádku…

Všímáte si, že vaše dítko na jaře více kýchá, kašle, slzí mu oči nebo mu naskakuje vyrážka? Možná i váš potomek patří mezi alergiky.

Co se vlastně skrývá pod slůvkem „alergie“? Jde o přecitlivělou a nepřiměřenou reakci člověka na některé látky zevního prostředí.

Ptáte se, jak ji u své ratolesti rozpoznáte? Projevy jsou různé, od těch nejlehčích, kdy vám bude trvat delší dobu, než vám vůbec dojde, že může jít o alergii, až po ty nejtěžší příznaky, kdy se malý alergik může v některých případech dostat až do situace, která je životu nebezpečná. To v okamžiku, kdy je třeba alergický na včelí píchnutí, dostane ho a není mu včas poskytnuta první pomoc. Proto alergii v žádném případě nepodceňujte!

Na co všechno vaše dítě může mít alergii?

Má vaše ratolest výše zmíněné příznaky a vy marně přemýšlíte, na co může být alergický? Alergenů je celá řada.

Přibližme si alespoň ty nejčastější. Odhalit alergen je totiž primární a nejdůležitější.
Jen když víme, na co je dítko alergické, můžeme nasadit správnou léčbu.

Někdy bývá skutečně velmi obtížné zjistit příčinu. Marně ji hledáte a nakonec je to něco, co by vás ve snu nenapadlo, např. zjistíte, že kámen úrazu je peří, na kterém vaše ratolest každý večer usíná.

Pojďme se tedy zaměřit na nejčastější alergeny. Začne-li dítko kýchat na jaře, je velmi pravděpodobné, že obtíž budou představovat různé pyly, traviny atd.

Pozor! Velmi častým alergenech je také prach. Nemyslete si, že když pravidelně luxujete a utíráte veškerý nábytek a další příslušenství, je váš domov bez prachu. Vždy se nějaký najde!

Alergiky často také trápí plísně či srst domácího mazlíčka. Jindy to bývají některé kovy, jídla a další a další látky.

Příznaky jsou často velice pestré, mezi nejčastější však patří kýchání, vyrážka, slzení a někdy dokonce i dušnost.
Zpozorujete-li tyto projevy u vašeho cvrčka, obraťte se bez prodlení na jeho dětského lékaře, který vás doporučí na alergologii.

Tam odhalí příslušný alergen a utlumí popsané nepříjemnosti, které zbytečně trápí vaší ratolest.

Je-li diagnostikována alergie, nelekejte se! Dětí, kteří jsou na něco přecitlivělé, stále přibývá a soudí se, že přibývat bude. Navíc když se dodržuje léčba, alergické projevy jsou minimální!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ověření *