Kamarádka Beruška

Vezměte si pastelky a pojďte kreslit s naší Beruškou. seznam listů

Pojďte (si) s námi hrát!

Přineste si flétničky a pojďte se s námi učit hrát. Výukové listy jsou plné zábavy a jsou vhodné i pro předškoláky.
seznam lekcí

detskestranky

Poklad kapitána Williama KiddaPondělí, 14. července 2008

Autor: Magdalena Málková
Rubrika: Knihovnička

Není to lecjaká kniha, kterých najdete v knihkupectvích mraky. Je to truhla plná pokladů, interaktivního pátrání, vzrušující historie a velkého dobrodružství. Průzkumníci, luštitelé, milovníci šifer, záhad, hádanek a netradičního čtení, připravte se na výpravu. Objevte poklad kapitána Kidda. Pojďte s námi otevřít kapitánovu truhlu a nahlédnout do jejích útrob.

Jestli v knihkupectví objevíte starou, ošuntělou krabici, možná vás ani nenapadne koupit si ji. Ale to by byla velká chyba. Najdete v ní knihu plnou map, šifer, ohořelých dopisních papírů a hlavně: poutavý příběh – cestu za pokladem kapitána Kidda.

Poklad kapitána Williama Kidda

„Spletitá a nebezpečná cesta, která vede k pokladu Williama Kidda. Po cestě z Anglie na ostrov Kostlivců třikrát promluví mrtvý orel. Zlatem a stříbrem se můžeš potěšit, jen v případě, když staneš na místě v devátém měsíci roku.“

Poklad kapitána Williama Kidda

William Kidd byl popraven v květnu roku 1701. Od té doby se mnoho lidí snaží najít poklad, který tento slavný korzár (a pirát) zakopal kdesi na ostrově v Karibiku. A hledat ho mohou i čtenáři knihy. Spolu s Jackem Wardem a jeho dědečkem Nedem propátrejte dno vaší krabice, objevte růžici a další indicie a luštěte spolu s nimi další části napínavé cesty za pokladem.

Poklad kapitána Williama Kidda

Hádanky a rébusy mají dost nevyváženou obtížnost. Zatímco některé šifry se vám podaří vyluštit hned, nad jinými se asi budete trápit delší dobu. Ale není účelem knihy naservírovat jednoduchý příběh, který přečtete za odpoledne. Vezměte na pomoc rodiče, uvidíte, že se od knihy nebudou moct odtrhnout a budou luštit, počítat a kreslit spolu s vámi. A když už opravdu nebudete vědět kudy kam, rozpečeťte obálku s nápovědou. Pomůže vám s odpovědí a vy se posunete do další části spletitého lovu po ostrovech, hřbitovech a zatopených jeskyních.

Poklad kapitána Williama Kidda

Příběh doprovázejí poznámky pod čarou, označené malými lebkami. Spojují fiktivní (?) příběh s historickými daty. Čtenář má pak právem pocit, že se nehoní za jakousi smyšleninou, ale poklad je skutečně někde zakopán. Co když je kniha víc pravdivá, než by se na první pohled mohlo zdát? pomyslí si určitě leckterý kluk nebo holka. Jen tak mezi řečí se dozví, jaký je rozdíl mezi pirátem a korzárem, co znamená pirátská vlajka, proč nosili piráti náušnice nebo kdo byl ve skutečnosti kapitán Kidd.

Poklad kapitána Williama Kidda

Příběh doprovází autentický deník Jacka Wardera, psaný na ohořelých listech, vložených do knihy. Cestu proto můžete vnímat plasticky a viděnou různýma očima – dědy, vnuka nebo pirátů. A když uvidíte věrné ilustrace Jana Klimeše, které dobrodružství doprovázejí, budete se opravdu cítit jako na putování plném dobrodružství. Cesta je umístěna na skutečná místa. Dostanete se na ostrov Tortuga, který byl baštou pirátů v jejich zlatém věku, připlujete na Oak Island, Gardiners Island nebo Mona Island. O všech těchto místech se říká, že by tam poklad opravdu mohl být.

A jestli nakonec poklad najdete, nebo ne, jedno je jisté. Zážitky a dojmy si zapamatujete na dlouhou dobu. Protože Poklad kapitána Williama Kidda není z knih, na kterou se zapomíná.

Knihu napsal Oldřich Růžička, ilustracemi doprovodil Jan Klimeš a v Brně ji v roce 2007 vydalo nakladatelství B4U Publishing. V obchodě ji seženete za 499 Kč, na stránkách nakladatelství ji pořídíte za 379 Kč.

známka: 2.7 známkováno: 265 x přečteno: 6490 x komentářů: 0
Ohodnotit článek Poslat e-mailem
Nejlepší  1 2 3 4 5  Nejhorší email:
Diskuze k tématu
Nejsou žádné příspěvky

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek. Dáme vám vědět o všem podstatném, co se na Dětských stránkách děje.
 

Náhodný článek

Říkanka na Boží hod vánoční

Dnes je Boží hod vánoční a i pro tento den máme veršované přání.

více zde

Encyklopedie

1. Francie

Ve Francii, evropské zemi, žije skoro 60 milionů obyvatel.

2. Prázdniny

Prázdninami se nazývá období ve školním roce schválené Ministerstvem školství, kdy mají děti a studenti ve školách volno.

3. Maják

Maják je vysoká budova s velkým světlem, která je velmi důležitá pro mořeplavce.

více zde
Hlavní stránka   |   O projektu    |     Redakce    |    Reklama
Práva k veškerému obsahu vykonává agentura imprimis. Ta poskytuje podlicence k jeho dalšímu užití. Přebírání obsahu je povoleno pouze po předchozí písemné dohodě s agenturou imprimis.
© 2006–2014 imprimis, s. r. o., e-bohém, s. r. o., redakční systém © 2009 Zdeněk Vašíček.